Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Nowy rok szkolny w Zespole Szkół Żeromskiego

Rok szkolny 2010/2011, rozpocznie się 1 września 2010 roku, a zakończy się 17 czerwca 2011 roku. Zimowa przerwa świąteczna potrwa od 23 do 31 grudnia 2010 roku. Do tego doliczyć należy jeszcze wolny Nowy Rok oraz 2 stycznia (niedziela). Ferie zimowe w województwie zachodniopomorskim będą w dniach 14 - 27 lutego 2011 roku. Wiosenna przerwa świąteczna potrwa od 21 do 26 kwietnia 2011 roku.

W Zespole Szkół im. Stefana Żeromskiego w Darłowie kształcić się będzie w nowym roku szkolnym 2009/2010 - 360 uczniów w 15 oddziałach mówi dyrektor Bogdan Herbeć. Uczyć ich będzie 27 osobowa kadra nauczycieli, z których 15 jest dyplomowanych, 7 mianowanych oraz 5 kontraktowych. W administracji i obsłudze szkoła zatrudnia 9 osób.

Liceum i ZSZ mają 16 pracowni przedmiotowych i dydaktycznych, w tym po dwie do nauki języka polskiego i niemieckiego, pracownie matematyczne i informatyczne. Zespół Szkół ma ponadto pracownie: geograficzną, języka angielskiego, biologiczną, ekonomiczno - angielską, fizyczną, chemiczną, a także salę gimnastyczną i zespół wielofunkcyjnych boisk typu ?Orlik - 2012". Uczniowie mają dostęp do celów dydaktycznych do internetu Neostrada. Szkolna biblioteka spełnia rolę Multimedialnego Centrum Informacji. Zajęcia odbywać się będą w godzinach od 8 do 1515. Planuje się również prowadzenie zajęć pozalekcyjnych w kołach zainteresowań oraz zajęć sportowych w ilości 2 godziny na oddział w zależności od potrzeb i zainteresowań. Liceum będzie kontynuować unijne programy Comenius i Leonardo da Vinci, a ZSZ zostanie objęta międzynarodowym programem Comenius.

W minionym roku szkolnym przeprowadzono drobne prace remontowo - naprawcze w klasach, toaletach i holu. W nowym roku szkolnym wymagane są następujące remonty i modernizacje: wymiana nawierzchni na placu apelowym, wymiana starej instalacji elektrycznej w klasach, piwnicach i kotłowni wraz z tablicami rozdzielczymi, instalacja energooszczędnego oświetlenia, malowanie holi, remont i zakup mebli do biblioteki szkolnej i archiwum oraz remont sekretariatu.

Budżet Zespołu Szkół na rok 2010 zamyka się kwotą 2.084.523 zł.

 

L. Walkiewicz
Darłowo, ED 8/2010

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl