Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

I Wystawa Rolno - Rybacka

Dużym powodzeniem wśród mieszkańców Darłowa i turystów cieszyła się I Wystawa Rolno - Rybacka, jaka odbyła się 21 i 22 sierpnia na staromiejskim rynku. Towarzyszyły jej interesujące występy artystyczne.

Organizatorami wystawy i zespołu imprez byli: Zachodniopomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Barzkowicach, Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, Starostwo Powiatowe w Sławnie oraz Miasto Darłowo. Przez dwa dni darłowski rynek był miejscem pełnym atrakcji. Wokół placu Tadeusza Kościuszki na stylowych stoiskach wystawienniczych prezentowano między innymi, regionalne specjały kuchni pomorskiej, ekologiczne produkty pomorskie, obrazy, rzeźby i ceramikę tworzone przez artystów i twórców ludowych. Odwiedzający mieli możliwość spróbować wielu specjałów rybnych i przy okazji zakupić wyroby wędliniarskie, miody, nalewki, zioła, pieczywo i ciasta oraz otrzymać poradę na temat Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich z Ośrodka Doradztwa Rolniczego. Bogato prezentowało agroturystykę i regionalne potrawy Stowarzyszenie Agroturystyczne ?Zagroda". Pośród zwiedzających widziano min.: marszałka województwa zachodniopomorskiego Władysława Husejkę, starostę powiatu sławieńskiego Andrzeja Lewandowskiego i pełniącego rolę gospodarza burmistrza Darłowa Arkadiusza Klimowicza.

W ciągu dwóch dni na scenie przed ratuszem słuchano i oglądano: Andrzeja Sztabę tym razem wykonującego muzykę biesiadną, Jana Szwarzlose  grającego muzykę lekką i przyjemną, wokalistkę - Katarzynę Ostrysz i Olgę Mazur - w koncertach muzyki rozrywkowej. Zaciekawił widzów zespół folklorystyczny NESTOR z Rosnowa, który dał koncert muzyki ludowej.

Sensacją weekendu był koncert szant w wykonaniu Zespołu HANDSZPAKI ze Słupska. Zespół Handszpaki wykonuje tradycyjne szanty, w tym także śpiewane a cappella oraz najpopularniejsze piosenki żeglarskie i marynistyczne. Handszpaki znane są nie tylko w kraju, lecz również zagranicą.

 

L. Walkiewicz
Darłowo, ED 8/2010

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl