Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

wizyt: ogółem 12136222, w sierpniu 23996, dziś 187; on-line: 147

Echo Darłowa

Albina Ładyko

Burmistrz Darłowa z wizytą u stulatki

W poniedziałek 14 marca mieszkanka Darłowa pani Albina Ładyko obchodziła swoje setne urodziny. Z tej okazji szacownej jubilatce złożył wizytę Arkadiusz Klimowicz - burmistrz miasta Darłowo. W imieniu samorządu wręczył stulatce kwiaty oraz złożył życzenia i gratulacje.

Albina Ładyko, córka Antoniego i Stefanii z domu Tuczkowska urodziła się 14 marca 1911 r. w Łyntupach na Kresach Wschodnich (obecnie w obwodzie witebskim na Białorusi). Za II RP jej rodzinna wieś byłą siedzibą gminy wiejskiej Łyntupy. Ślub zawarła w r. 1934 w Subotnikach woj nowogródzkie. Starszy o siedem lat mąż Nikodem, nieżyjący od 26 lat pracował w Fabryce Maszyn Rolniczych w Darłowie.

Ładykowie mieszkali w Darłowie od roku 1959. Pani Albina zawsze bardzo lubiła robótki ręczne oraz zajmowanie się domem. Dzieciom i wnukom przyrządzała smaczne sery i serniki. Wychowała cztery córki i syna. Dochowała się dziesięciorga wnucząt oraz szesnaścioro prawnucząt. Najmłodsza prawnuczka Wiktoria ma pięć miesięcy, a najstarszy Łukasz ma 26 lat. Duża część rodziny związała swe życie z morzem. Czwórka z pokolenia Ładyków ukończyła Zespół Szkół Morskich w Darłowie. Cześć z nich pracuje w Niemczech, Wielkiej Brytanii i w Norwegii. Na jubileusz przybyli niemal wszyscy. Podziękowania za wszelkie trudy i owoce minionych stu lat oraz życzenia zdrowia i pogody ducha na kolejne lata w imieniu Rządu RP nadesłał jubilatce premier Donald Tusk.

 

Leszek Walkiewicz
Darłowo, ED 3/2011

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl