Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

wizyt: ogółem 7738641, w lipcu 5830, dziś 1365; on-line: 103

Echo Darłowa

W Darłowie otwarto biuro belgijskiej spółki z wielką przyszłością

Tuż przy awanporcie w Darłówku zachodnim 5 lipca otwarto biuro nowo utworzonej spółki z kapitałem belgijskim o nazwie POC PARTNERS POLSKA. Spółka planuje zainwestować w Darłowie 200 milionów złotych w budowę apartamentowców, mariny i parkingów.

W obecności marszałka województwa zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza, starosty powiatu sławieńskiego Wojciecha Wiśniowskiego, burmistrza miasta Darłowo Arkadiusza Klimowicza, przewodniczących rad powiatu sławieńskiego i miasta Darłowo, radnych, przedstawiciela Urzędu Morskiego w Słupsku otwarto przy ul. Dorszowej w Darłówku zachodnim biuro spółki POC PARTNERS POLSKA. Witając wszystkich przybyłych spotkanie otworzył burmistrz Darłowa. Burmistrz podkreślił, że darłowski samorząd traktuje belgijską spółkę jako partnera strategicznego. Spółka zainteresowana jest zakupem jeszcze innych położonych w pobliżu morza terenów w Darłowie.

Przypomnę, że belgijskie konsorcjum w roku ubiegłym zakupiło w przetargu nieograniczonym za ponad 15 milionów zł teren o powierzchni 1,5 hektara położony pomiędzy ul. Rybacką i awanportem. Tam stopniowo w ciągu siedmiu lat powstanie kompleks kilkuset apartamentowców. Na parterze przy ogólnodostępnej promenadzie znajdować się będą sklepy, salony i restauracje, a apartamenty o powierzchni do 450 m2 zajmować będą wyższe kondygnacje. Dla każdego apartamentu przyporządkowana zostanie stosowna powierzchnia parkingowa. Spółka planuje również budowę przy nabrzeżu mariny na 150 łodzi i jachtów. Ogółem na powierzchni 25.000 m2 ma powstać od 250 do 400 apartamentów, w zależności od zapotrzebowania na ich powierzchnie, parking w podziemiach na 450 miejsc i marina. Na tereny handlowe przeznaczono 3500 m2. Zarówno projekty jak i wykonawstwo będzie na najwyższym światowym poziomie zapewnił dyrektor zarządu spółki Peter Taffeiren, podczas projekcji multimedialnej, prezentującej szczegóły zagospodarowania terenu. Pozwolenie na budowę mamy zamiar uzyskać w październiku, a prace budowlane rozpoczniemy w roku przyszłym dodał naczelny dyrektor firmy.

W skład spółki wchodzą m.in. Architect Arcas Bałtyk, Engineer POC Polska, Extrenal Consultancy. Inwestorami będą udziałowcy kilku belgijskich rodzin od lat zajmujących się biznesem w wielu krajach powiązanych z KBC Bankiem. Belgowie mają doświadczenie w budowie takich inwestycji i specjalizują się w zagospodarowaniu nadmorskich terenów. Kompleks mieszkalno - usługowy projektuje renomowane międzynarodowe biuro urbanistyczne Arcas Group, którego projekty znane są we Francji, Belgii i Włoszech. Wzdłuż spacerowej promenady wzniesione zostaną budynki o zróżnicowanej architekturze nawiązującej do estetyki polskich i europejskich kurortów z apartamentami. Najwyższy budynek zwany "wieżą" liczyć będzie siedem kondygnacji. Jak to będzie wyglądać zarówno od strony morza, latarni, rzeki i ul. Rybackiej zobaczono na przedstawionej wizualizacji.

 

Leszek Walkiewicz
Darłowo, ED 7/2011

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl