Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

wizyt: ogółem 7738682, w lipcu 5892, dziś 1427; on-line: 88

Echo Darłowa

Jak spędzać więcej czasu z dzieckiem?

Podczas "Jarmarku agroturystycznego", który odbędzie się w sobotę 23 lipca 2011 roku w Darłowie, Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej organizuje akcję informacyjną mająca na celu popularyzację rozwiązań sprzyjających godzeniu obowiązków rodzinnych i zawodowych, w tym upowszechnienie uprawnień pracowniczych związanych z rodzicielstwem wśród pracujących ojców. Akcja ta skierowana jest do szerokiego grona odbiorców w tym przyszłych i obecnych tatusiów oraz pracodawców.

W czasie wakacji w 4 nadmorskich kurortach specjaliści będą zachęcać ojców do korzystania z urlopów ojcowskich. Możliwość ta pojawiła się w 2010 roku w Kodeksie pracy. Przejściowo, do końca 2011 roku urlop dla taty ma wymiar 1 tygodnia, docelowo od 2012 roku zostanie wydłużony do 14 dni kalendarzowych. Aby go uzyskać, wystarczy złożyć pisemny wniosek na 7 dni przed rozpoczęciem urlopu, przed ukończeniem przez dziecko 1 roku życia. Pracodawca nie może odmówić pracownikowi udzielenia urlopu. Przebywając na urlopie przysługuje ekwiwalent wynagrodzenia oraz ochrona przed zwolnieniem z pracy. Co więcej, urlop ojcowski może być wykorzystany w czasie trwania urlopu macierzyńskiego, jak również po jego zakończeniu. To niepowtarzalna szansa by zadbać o budowanie bliskości z dzieckiem i w pełni uczestniczyć w jego rozwoju. Urlop ojcowski umożliwia bycie aktywnym rodzicem i udowadnia, że opieka taty jest równie wartościowa i potrzebna, co opieka mamy, bez uszczerbku dla kariery zawodowej obydwojga rodziców. Wprowadzenie urlopów ojcowskich jest przejawem nowoczesnego podejścia do rodziny i jej funkcjonowania w życiu społecznym.

Akcje informacyjne organizowane są w ramach projektu p.t. "Gender mainstreaming jako narzędzie zmiany na rynku pracy", realizowanego przez Departament Analiz Ekonomicznych i Prognoz ze środków pochodzących z Programu Ogólnego PROGRESS na rzecz zatrudnienia i solidarności społecznej, priorytet 5 Równość płci.

Więcej informacji na stronie www: http://www.analizy.mpips.gov.pl/index.php/rowno-szans.html

 

Leszek Walkiewicz
Darłowo, ED 7/2011

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl