Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

wizyt: ogółem 7805248, w lipcu 20276, dziś 931; on-line: 88

Echo Darłowa

Jacob Dammas

W Darłowie rusza maraton filmów skandynawskich

W poniedziałek 18 lipca o godz. 17 w kinie "Bajka w Darłowie rozpoczyna się 11. Festiwal Filmów Skandynawskich. Jego organizatorem jest Darłowski Ośrodek Kultury we współpracy z Duńskim Instytutem Kultury w Warszawie, Ambasadą Królestwa Danii w Warszawie oraz Duńskim Instytutem Filmowym w Kopenhadze.

Przez siedem dni widzowie będą mieli okazję obejrzenia 31 filmów twórców duńskich, fińskich, szwedzkich i norweskich, w tym kilka zrealizowanych w koprodukcji z innymi krajami. Będą to filmy reżyserowane przez znanych i mniej znanych filmowców jak n.p. Lars von Trier,  Kaspar Munk, Martin Zandvliet, Peter Flinnnth, Ghita Norby, Morten Giese Louise Friedberg, Hella Joof, Charlota Sachs Bostrup, Nils Malmros, Bent Hamer, Katrine Windfeld, Christian E. Christiansen. Charlotta Sieling, Lukas Moodysson, Hakon Liu, Jacob Dammas, Tone Tarding, Siri Melchior Esben Tonensen, Peter Kerekes, Ola Simonson, Johannes Stjarne Nilsson, Pernille Fischer Christensen, Rumie Hammerich, Anders Morgenthaler, Max Kestner, Hans Petter Moland, Per Fly, Jacob Jorgensen, Henrik Lundo, Anette K.Olesen, Janus Metz Pedersen, Susanne Bier.  Połowa prezentowanych filmów będzie miała charakter pokazów przedpremierowych. Noszą one tytuły: "Przytul mnie", "Aplauz", "Karla i Katrine", "Ach śpij kochanie", "Cierpienie młodych serc", "Mali hakerzy", "Nad ulicą pod wodą", "Fantastyczna trójka", "Headhunter", "Jabłko i robak", "W lepszym Świecie", "Ucieczka", "Ptaszek, który nie śpiewa", "Żołnierzyk". Festiwal pokazuje niemal pełen katalog współczesnej tematyki filmowej. Obejrzymy dramaty, dokumenty wojenne, thrillery, filmy psychologiczne, katastroficzne, obyczajowe, komedie erotyczne wyłącznie dla dorosłych oraz filmy dla dzieci i młodzieży. Dobierając tytuły na tegoroczny Festiwal Filmów Skandynawskich organizatorzy starali się, aby w ofercie znalazły się najciekawsze, premierowe dzieła jeszcze nie prezentowane na ekranach polskich kin. Każdy z widzów znajdzie coś znakomitego dla siebie. Dla miłośników kina skandynawskiego będzie to wielka gratka. Kilka filmów zostanie wyświetlonych na plaży wschodniej w Darłówku. Będą to: duński film dla dorosłych p.t. "Ach śpij kochanie" -19 lipca o godz. 22.30; dramat duński p.t. "Ucieczka" - 20 lipca o godz.22.30; duński thriller "Headhanter"- 22 lipca o godz. 22.30 informuje Arkadiusz Sip, dyrektor Darłowskiego Ośrodka Kultury. O tej samej porze na plaży, lecz 21 lipca dojdzie do spotkania z twórcą i jego dziełem. Zobaczymy film "Pomorskie iluzje'" i będziemy mogli podyskutować z duńskim reżyserem Jacobem Dammasem.

Przy okazji festiwalu odbędą się imprezy towarzyszące, takie jak na przykład koncert muzyki skandynawskiej, w tym także filmowej w wykonaniu TODO ART. TRIO czy wystawa duńska upamiętniająca osiemsetlecie założenia opactwa cystersów w Asylum. Wstęp na wszystkie filmy jest bezpłatny. Uroczyste zakończenie 11. FFS odbędzie się 24 lipca o godz.2145. Szczegółowy program festiwalu znajduje się na stronach Darłowskiego Domu Kultury www.dokdarlowo.pl oraz na stronie Urzędu Miejskiego w Darłowie.

 

Leszek Walkiewicz
Darłowo, ED 7/2011

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl