Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

wizyt: ogółem 7805119, w lipcu 20276, dziś 931; on-line: 57

Echo Darłowa

Otwierają się nowe możliwości przed inwestorami

Na poniedziałkowej (7 listopada) sesji Rady Miejskiej w Darłowie podjęto 3 uchwały dotyczące stwierdzenia, że miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego nie narusza studium uwarunkowań kierunków zagospodarowania przestrzennego oraz odpowiadające im 3 uchwały w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla trzech nadmorskich terenów położonych w Darłówku zachodnim i wschodnim.

Podjęte uchwały dopuszczają n.p. budowę ścieżek turystycznych, przejść na plażę, budowę promenady oraz częściowej zabudowy tych terenów hotelami i infrastrukturą proturystyczną. Dokładna treść podjętych uchwał wraz z mapkami terenów, których one dotyczą zostanie zamieszczona na stronie internetowej miasta.

W dalszym ciągu obrad podjęto dwie uchwały w sprawie określenia wysokości rocznych stawek podatku od środków transportowych oraz w sprawie ustalenia stawek podatku od nieruchomości na terenie miasta Darłowo, jakie będą obowiązywać w roku 2012.

Podobnie jak w innych miastach w naszym regionie podniesiono nieznacznie, bo zaledwie o 4,2% przyszłoroczne stawki podatku od środków transportowych i o taki sam procent stawki podatku od nieruchomości. Wzrost stawek o 4,2% dokładnie odpowiada wskaźnikowi wzrostu cen towarów i usług konsumpcyjnych, o jakie minister finansów podwyższył stawki podatków i opłat lokalnych.

Z nowym rokiem przywrócona zostanie opłata za posiadanie psa. Wynosić ona będzie 115 zł rocznie i będzie mogła być rozłożona na 4 raty na wniosek właściciela psa. Jak wiadomo rosną koszty utrzymania miasta o nowe oświetlone ulice. Więcej również pieniędzy przeznacza się z budżetu miasta na sprzątanie, odśnieżanie czy uzbrojenie terenów pod dalsze inwestycje. Aby dochody bilansowały się z wydatkami potrzebne było nieznaczne podwyższenie w/w stawek podatków i opłat.

 

Leszek Walkiewicz
Darłowo, ED 11/2011

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl