Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

wizyt: ogółem 8317391, w wrześniu 29328, dziś 1055; on-line: 64

Echo Darłowa

Darłowska wizyta Świętego Mikołaja

Już po raz trzeci darłowscy wolontariusze pod patronatem Arkadiusza Klimowicza   burmistrza miasta Darłowo przygotowują niecodzienną imprezę mikołajkową pn. „Darłowska Laponia Świętego Mikołaja", która odbędzie się w niedzielę 4 grudnia  od godz. 13 do 16 na  Staromiejskim Rynku.

Szkolne Kluby Wolontariusza (SKW) działają w ramach Lokalnej Sieci Wolontariatu pod opieką Darłowskiego Centrum Wolontariatu opierając swoją działalność na aktywnej i społecznej pracy członków, nie prowadząc działalności gospodarczej. Już dwukrotnie w grudniu 2009 i 2010 roku wolontariusze ze SKW przygotowali i przeprowadzili Darłowską Laponię Świętego Mikołaja przy wsparciu organizacji pozarządowych, placówek oświatowych, lokalnych firm odpowiedzialnych społecznie i instytucji oraz ludzi dobrego serca. Wolontariusze również i w tym roku zorganizują wielki kiermasz świąteczny dla dzieci i młodzieży z terenu miasta i gminy Darłowo. Koordynatorem  Darłowskiej Laponii jest Dorota Kuriata pomysłodawca imprezy i prezes Darłowskiego Centrum Wolontariatu

Podczas imprezy wolontariusze zamienią darłowski plac przed ratuszem w kolorowe warsztaty świętego Mikołaja. Należy koniecznie brać w nich udział:

  • powstanie „Gabinet Św. Mikołaja" - miejsce, w którym na każde dziecko będzie czekało wiele niespodzianek i atrakcji,
  • uruchomiona zostanie „Elfowa poczta", gdzie będzie można wysłać lub na miejscu własnoręcznie wykonać i napisać kartkę do świętego Mikołaja,
  • utworzone zostaną „Darłowsko - Lapońskie Warsztaty Stroikowe", na których przy pomocy instruktorów  i wolontariuszy dzieci będą mogły przygotować ręcznie robione stroiki i ozdoby świąteczne,
  • powstanie  warsztat „Zaczarowane bombki", na którym dzieci same będą mogły pomalować, według własnego pomysłu, szklane cudeńka,
  • przeprowadzona zostanie „Loteria Latających Reniferów",
  • utworzone zostaną „Stoiska Stroikowe", na których będzie można zaopatrzyć się w przepiękne stroiki oraz świąteczne ozdoby przygotowane samodzielnie przez wolontariuszy.

Przy stoiskach z gorącą cynamonową herbatą i gorącym barszczykiem będzie można rozgrzać zmarznięte ręce i spróbować świątecznych wypieków. Czas umilać będą występy przedszkolaków oraz młodzieży i zabawy z Mikołajem, jak na przykład wspólny aerobik. Dodatkowo w trakcie imprezy sprzedawane będą cegiełki z przeznaczeniem na działalność Szkolnych Klubów Wolontariusza i na przekazanie w roku 2012 pierwszych stypendiów dla dzieci i młodzieży z niezamożnych środowisk, które wyróżniają się działalnością wolontarystyczną.

Przy okazji organizatorzy apelują do firm, placówek handlowych  i osób prywatnych o wsparcie wolontariuszy w przygotowaniach i organizacji tej wyjątkowej inicjatywy. Kontakt telefoniczny 781 830 005. Wsparcie może mieć różne formy, takie jak np.: przekazanie produktów, artykułów do wykorzystania przez wolontariuszy w czasie warsztatów świątecznych odbywających się podczas festynu, przekazanie fantów, materiałów, wyrobów z których wolontariusze przygotują świąteczne upominki na loterię Może to być także promocja Darłowskiej Laponii Św. Mikołaja na Państwa stronach internetowych, albo włączenie się jako darczyńca konkretnego działania podczas Darłowskiej Laponii Św. Mikołaja. Informacja o Darłowskiej Laponii została zamieszczona na stronie Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie:

http://www.wzp.pl/wws/organizacje_pozarzadowe/co_slychac_w_iii_sektorze_.htm

oraz na siepomaga.plhttp://siepomaga.pl/f/dcw/c/393

Konto na które można wpłacać pieniądze by pomóc wolontariuszom przygotować Darłowską Laponię Św. Mikołaja podajemy poniżej:

Bałtycki Bank Spółdzielczy w Darłowie:  57 8566 0003 0001 3097 5000 0105

Organizatorzy z góry dziękują darczyńcom e-mail: wolontariat.darlowo@gmail.com

 

Leszek Walkiewicz
Darłowo, ED 11/2011

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl