Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

wizyt: ogółem 7804912, w lipcu 20152, dziś 807; on-line: 86

Echo Darłowa

Kolejna inwestycja w porcie Darłowo

Jedną z najważniejszych przyszłorocznych inwestycji w porcie Darłowo będzie budowa Nabrzeża Słupskiego III.

Port Darłowo w ograniczonym zakresie pełni wszystkie typowe funkcje gospodarcze polegające na: przeładunkach towarów w obrocie krajowym i zagranicznym; skupie, składowaniu, przetwórstwie i sprzedaży ryb morskich; dokonywaniu remontów, konserwacji kadłubów i silników okrętowych; świadczeniu usług dla postoju jednostek z pełną obsługą serwisową w postojach między rejsowych; przyjmowaniu i świadczeniu usług dla jednostek sportowo - rekreacyjnych.

Aby coraz pełniej i lepiej na poziomie europejskim wywiązywać się z poszczególnych funkcji należy port unowocześniać i modernizować m.in. poprzez inwestycje. Port w Darłowie posiada w większości przestarzałe o niewielkiej nośności nabrzeża o łącznej długości wraz z falochronami 5307 mb. Nabrzeże Słupskie I i II o konstrukcji oczepowej położone w Darłówku zachodnim liczy łącznie 128 mb. W przyszłym roku planuje się rozpoczęcie inwestycji pod nazwą Przedłużenie Nabrzeża Słupskiego. W zakres tego przedsięwzięcia inwestycyjnego wejdzie: wykonanie 9 sekcji nabrzeża o konstrukcji palowej, wyposażenie nabrzeża w kontenerową stacje paliw i w zbiorniki na wody zaolejone oraz wybudowanie oświetlenia. Projekt techniczny opracowany przez BIMOR zakłada głębokość techniczną przy nowym odcinku nabrzeża - 5,50 m .

Nowy odcinek Nabrzeża Słupskiego będzie miał długość 118,5 m i dopuszczalne obciążenie naziomu: Q= 5 ÷ 10 kN/m2. Poza tym nabrzeże zostanie wyposażone w pachoły cumownicze i belki odbojowe rozmieszczone, co 1,5 metra. Przy nabrzeżu będzie mogło cumować 4 do 6 kutrów rybackich w zależności od ich wielkości.

Wartość projektu dotyczącego budowy nabrzeża słupskiego wynosi 12 758 582 zł. Inwestycja ma być dofinansowana w 100 % kosztów kwalifikowanych z Europejskiego Funduszu Rybackiego w ramach środka 3.3. Inwestycje w portach rybackich miejscach wyładunku i przystaniach Programu Operacyjnego „Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013"

Po uzyskaniu pozwolenia na budowę na początku przyszłego roku ogłosimy przetarg na realizację tej potrzebnej inwestycji mówi Andrzej Słoma kierownik referatu integracji europejskiej i inwestycji w Urzędzie Miejskim w Darłowie.

 

Leszek Walkiewicz
Darłowo, ED 11/2011

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl