Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

wizyt: ogółem 7797098, w lipcu 18416, dziś 559; on-line: 304

Echo Darłowa

Diamentowe Gody świętowało małżeństwo w Darłowie

W rodzinnym domu w gronie najbliższych państwo Stanisława i Jerzy Wachowiakowie świętowali diamentowe gody, czyli sześćdziesiątą rocznicę wspólnego pożycia małżeńskiego.

Z okazji jubileuszu Arkadiusz Klimowicz - burmistrz miasta Darłowo i Halina Gałuszka kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Darłowie złożyli wizytę w domu jubilatów. Burmistrz w imieniu Prezydenta RP uhonorował ich medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie oraz wręczył kwiaty i okolicznościowy list gratulacyjny. Życzeniom zdrowia i szczęścia nie było końca.

Stanisława Wachowiak z domu Gorczyca urodziła się w październiku 1925 roku w Iłży. Do Darłowa przyjechała w roku 1946. Tu poznała przystojnego Jerzego i zakochała się. Pani Stanisława zajmowała się głównie domem i wychowaniem dzieci i wnuków.

Jerzy Wachowiak urodził się w czerwcu 1928 r. w Gniewie. Do Darłowa przybył w roku 1945. Tu podjął pracę w miejscowej Stoczni produkującej i remontującej kutry rybackie. Po utworzeniu w 1952 r. Przedsiębiorstwa Połowów i Usług Rybackich „Kuter" w Darłowie został w niej początkowo magazynierem a następnie rybakiem. Tam do 1977 roku łowił ryby do momentu odejścia na rentę powypadkową. Za swą rzetelną pracę wielokrotnie był wyróżniany i nagradzany.

Państwo Wachowiakowie ślub wzięli w Darłowie 3 października 1949 r. Przez 60 lat byli zgodni i szczęśliwi. Dochowali się trojga dzieci dwóch córek i syna oraz 9 wnuków i 17 prawnuków.

Jubileusz 60-lecia małżeństwa jest datą niezwykłą. Rzadko komu, kto przysięgał miłość, wierność i uczciwość małżeńską, życie daje jej doczekać. Wspólnie przeżyte 60 lat to dowód na istnienie wierności, miłości, wzajemnego zrozumienia oraz istoty związku małżeńskiego. To wzór i piękny przykład dla młodych pokoleń wstępujących w związki małżeńskie.

 

Leszek Walkiewicz
Darłowo, ED 11/2011

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl