Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

wizyt: ogółem 7773109, w lipcu 13270, dziś 1365; on-line: 95

Echo Darłowa

Skutki sztormowej wichury

W Darłowie wichura zniszczyła drzewa, płoty i kilka lamp oświetleniowych

Od kilku dni meteorolodzy ostrzegali, że z nad Norwegii przemieszczają się w kierunku północnej Polski silne sztormowe wichury z wiatrem o prędkości dochodzącej do 120 km na godz.

W Darłowie w nocy z 27 na 28 listopada potężna wichura powaliła kilkanaście drzew, uszkodziła chodnik, płoty i kilka lamp ulicznych. Straty szacuje się na kilkadziesiąt tys. zł. Na szczęście kierunek wiatru powodującego sztorm o sile 11 w skali Beauforta nie spowodował cofki.

Z pomiarów darłowskiej stacji meteorologicznej wynika, że przez wiele godzin w nocy wiał wiatr z kierunku północno - zachodniego z prędkością 93 km/godz. w porywach osiągający szybkość 108 km/godz. Późnojesienne głębokie niże przynoszą nam w jednym czasie niemal wszystkie zjawiska tak bardzo nielubiane przez nas o tej porze roku.

W ciągu minionej nocy w Darłowie wichury powaliły i złamały 16 drzew w następujących miejscach: przy placu Króla Eryka, na placu Marszałka J. Piłsudskiego, w parku przy ul. J. Conrada, na Słowiańskiej oraz przy ul. Parkowej. Upadające drzewa zniszczyły trzy słupy oświetleniowe, dwa płoty ogrodzeniowe i chodnik. Ponadto uszkodziły kilkanaście siedzisk na stadionie, przełamały kolejne dwa płoty ogrodzeniowe oraz uszkodziły samochód. Do tej pory mieszkańcy domów położonych przy ul. H. Sawickiej i Księżnej Anny nie mają światła i energii elektrycznej. Straż Pożarna i służby Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej od samego rana usuwają w pierwszej kolejności drzewa w miejscach gdzie są ulice i chodniki.

 

Leszek Walkiewicz
Darłowo, ED 11/2011

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl