Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

wizyt: ogółem 7797286, w lipcu 18478, dziś 621; on-line: 494

Echo Darłowa

Złote Gody państwa Ciechanowskich

18. Sesja Rady Miejskiej w Darłowie rozpoczęła się od uroczystego wręczenia Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie państwu Tadeuszowi i Irenie Ciechanowskim, obchodzącym pięćdziesięciolecie małżeństwa.

W imieniu Prezydenta RP Arkadiusz Klimowicz - burmistrz miasta Darłowa wręczył szanownym jubilatom Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie kwiaty i list gratulacyjny. Radni i mieszkańcy miasta biorący udział  w tym wydarzeniu odśpiewali jubilatom sto lat.

Irena Ciechanowska z domu Duszyńska przybyła do Darłowa w styczniu 1946 r. z rodzicami z Pieczeni w powiecie toruńskim, jako siedmioletnie dziecko. W Darłowie chodziła do szkoły i tu pracowała w Spółdzielni Ozdób Choinkowych oraz w Fabryce Obuwia Alka. Następnie zajmowała się domem i wychowaniem dzieci.

Pan Tadeusz urodził się w Czamaininku powiat radziejowski. W roku 1945 rodzina Ciechanowskich przybyła do Byszyna w powiecie białogardzkim. Tam młody Tadeusz pracował w miejscowym leśnictwie oraz w garbarni. W Darłowie służył w wojsku w Marynarce wojennej od 1959. Po wyjściu z wojska podjął pracę w listopadzie w 1961 r. w PPiUR „Kuter" w Darłowie w Portowej Straży Pożarnej. Przez 34 lata starszy ogniomistrz Ciechanowski ratował w pożarach mienie państwowe i prywatne. Za co został wielokrotnie wyróżniony i nagrodzony. Od 20 lat jest na zasłużonej emeryturze.

Ślub wzięli państwo Ciechanowscy 20 maja 1961 roku. Dochowali się trzech synów, wszyscy są zawodowymi wojskowymi oraz siedmiu wnuków i jednej prawnuczki. Od roku 1964 państwo Ciechanowscy zajmowali się uprawianiem działki. Kilka lat temu zrezygnowali z jej uprawy. Natomiast pan Ciechanowski od ponad czterdziestu lat zajmuje się pszczelarstwem.

Złote Gody małżeńskie, to wyjątkowe święto. Te wspólne 50 lat to symbol wierności i miłości rodzinnej, to dowód wzajemnego zrozumienia i istoty związku małżeńskiego, to wzór i piękny przykład dla młodych pokoleń wstępujących w związki małżeńskie.

 

Leszek Walkiewicz
Darłowo, ED 11/2011

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl