Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

wizyt: ogółem 7760813, w lipcu 11162, dziś 745; on-line: 100

Echo Darłowa

Spotkanie z książką Zbysława Góreckiego

W dwudziestą rocznicę śmierci literata Zbysława Góreckiego (1926-1991) w poniedziałek 19 grudnia o godz. 17 w Karczmie Rzymskiej w Darłowie odbędzie się Spotkanie z po raz pierwszy publikowaną książką tego autora p.t. „Król i Wojewoda". Wydawcą książki i organizatorem spotkania połączonego z prelekcją multimedialną o autorze i dyskusją jest Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Darłowskiej.

Podczas spotkania będziecie mogli zdobyć unikatowe egzemplarze książek i porozmawiać z członkami redakcji tej interesującej książki o tematyce historycznej.   Wierzymy, że wywiąże się interesująca dyskusja.

Zbysław Górecki w swej twórczości poruszał się z równą swobodą po wielu gatunkach literackich, poczynając od powieści dla dzieci poprzez opowiadania, marynistykę, fantastykę, powieść historyczną, wspomnienia, pamiętniki, publicystykę.

„Król i Wojewoda" dotyczy spraw odległych niemal nieznanych współczesnemu Czytelnikowi. Zbysław Górecki odsłania Czytelnikom tajniki swojego warsztatu pisarskiego oraz wysiłku intelektualnego i pokazuje, jaki sposób zdobywa informacje o zatargu króla Kazimierza Wielkiego i Maćka Borka. Nie interesuje go jednak wyłącznie spór, stanowi on zaledwie pretekst do snucia rozważań nad Rzeczpospolitą. Gorąco zapraszamy!

 

Leszek Walkiewicz
Darłowo, ED 12/2011

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl