Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

wizyt: ogółem 7738763, w lipcu 5892, dziś 1427; on-line: 169

Echo Darłowa

Pokaz stołów wigilijnych w Szkole Morskiej

Po raz czwarty odbył się w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Morskich w Darłowie 16 grudnia konkursowy pokaz stołów wigilijnych.

Wzięły w nim udział oprócz gospodarzy kilkuosobowe drużyny: Zespołu Szkół im. S. Żeromskiego, Szkoła Podstawowa nr 3, Zespół Szkół Agrotechnicznych w Sławnie oraz miejscowy Dzienny Ośrodek Rehabilitacyjno - Terapeutyczny. Konkurs rozpoczął się od krótkiego koncertu kolęd.  Po raz kolejny uczniowie klas głównie związanych z hotelarstwem i gastronomią zaprezentowali niezwykle piękne stoły, świadczące o zdolnościach artystycznych i wykwintnej fantazji autorów.  Każda z drużyn przygotowała trzy potrawy. Przedstawiciel każdej grupy po angielsku prezentował nazwy tradycyjnych polskich potraw i podawał, co wchodzi w ich skład.

Jury konkursu w składzie Wojciech Wiśniowski - starosta, Arkadiusz Klimowicz - burmistrz, Iwona Najda - wicestarosta, Arkadiusz Sip - dyrektor DOK, Dariusz Kos - restaurator, Dorota Jastrzębska - anglistka ZSM, oraz przedstawiciele rady rodziców oceniało głównie: kreatywność zespołów, dekoracje stołów i smak potraw wigilijnych.

Najwyżej oceniono stylizację stołu z choinkami, figurami Aniołów przygotowaną przez uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 3. Oni z rąk Wojciecha Wiśniowskiego starosty powiatu sławieńskiego odebrali puchar. Pozostałe drużyny uczestniczące w prezentacji wigilijnej otrzymały dyplomy i wyróżnienia. Po zakończonym konkursie wszyscy wzięli udział w degustacji świątecznych potraw. Szczególnie chwalono: barszczyk z uszkami, tatar z łososia, kapustę z grochem, karpia smażonego, śledzika w oleju, moczkę, pierożki oraz przepyszne świąteczne ciasta. Kolejny raz mieliśmy okazję zobaczyć materialne i duchowe tradycje związane ze świętami Bożego Narodzenia, które prezentowała na przygotowanych przez siebie stołach młodzież i dzieci z Darłowa i Sławna. Ogrom pracy, jaki uczniowie szkół włożyli w przygotowanie stołów i potraw był widoczny w misternych dekoracjach i subtelnych świątecznych barwach.

Świąteczny nastrój, o który otarliśmy się podczas odwiedzin pozostanie w nas na długo, a dzielić się nim będziemy podczas nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Bez wątpienia polskie różnorodne bożonarodzeniowe specjały są ewenementem światowym.  Organizatorzy konkursu spisali się na szóstkę z plusem.

 

Leszek Walkiewicz
Darłowo, ED 12/2011

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl