Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

wizyt: ogółem 7731161, w lipcu 4342, dziś 1365; on-line: 143

Echo Darłowa

Kombatancki opłatek

W świetlicy Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej w Darłowie 28 grudnia odbyło się tradycyjne opłatkowe spotkanie kombatantów.

Oprócz kombatantów na spotkanie przybyli: Arkadiusz Klimowicz - burmistrz miasta Darłowo, Zbigniew Grosz - przewodniczący Rady Miejskiej, Karolina Wojciechowska przedstawiciel wójta gminy Darłowo, mjr Mikołaj Kaczanowicz dowódca Placówki Straży Granicznej w Darłowie, kapelan Garnizonu Darłowo ks. kmdr ppor. Jan Zapotoczny, Franciszkanin o Stefan Molenda.

Świąteczne Słowo Boże wygłosił ksiądz kapelan. Rodzinnych, pełnych miłości świąt zdrowia i pomyślności w Nowym 2012 roku życzył. Kombatantom i ich rodzinom burmistrz. W blasku choinki i świec, przy wigilijnym stole, łamano się opłatkiem i składano sobie najlepsze życzenia. Świąteczny nastrój podkreśliły stroiki i tradycyjne potrawy: pierogi, śledzie, sałatki, barszczyk, a następnie ciasta i napoje. Życzenia świąteczne i noworoczne nadesłały władze ZKRP i BWP z Koszalina, władze Związku Inwalidów Wojennych i Wojskowych oraz Polski Komitet Pomocy Społecznej.

Kazimierz Kuligowski - prezes Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych przypomniał, że obecnie w kołach należących do oddziału w Darłowie jest skupionych 70 kombatantów, w tym 10 z gminy Malechowo i 10 z miasta i gminy Polanów.  Oddział opiekuje się również 127 członkami rodzin zmarłych kombatantów. W swoim wystąpieniu Kazimierz Kuligowski podziękował władzom samorządowym Ziemi Darłowskiej za ufundowanie tablic wmurowanych w Darłowie na placu Marszałka Józefa Piłsudskiego z nazwiskami zmarłych kombatantów. W roku przyszłym ZKRP i BWP planuje wmurowanie kolejnych tablic z nazwiskami kombatantów, uczczenie siedemdziesięciolecia utworzenia Armii Krajowej poprzez nadanie imienia jednemu z darłowskich rond,  wydanie książki  o kombatantach Ziemi Darłowskiej oraz przeprowadzenie wyborów do władz w kołach i do zarządu oddziału.

 

Leszek Walkiewicz
Darłowo, ED 12/2011

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl