Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

wizyt: ogółem 8800071, w grudniu 2295, dziś 806; on-line: 60

Echo Darłowa

Złote gody państwa Wawrzyniaków

Pięćdziesiąt lat nieprzerwanego pożycia małżeńskiego świętowało 4 grudnia małżeństwo  Urszuli i Czesława  Wawrzyniaków z Darłowa. Podczas uroczystości w  Rezydencji Legrams dostojni jubilaci ponowili przysięgę małżeńską. Z tej okazji w imieniu Prezydenta RP burmistrz Darłowa Arkadiusz Klimowicz uhonorował jubilatów Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

Złote Gody małżeńskie, to wyjątkowe święto. Te wspólne 50 lat to symbol wierności i miłości rodzinnej, to dowód wzajemnego zrozumienia i istoty związku małżeńskiego, to wzór i piękny przykład dla młodych pokoleń wstępujących w związki małżeńskie.
Dokładnie 4 grudnia pół wieku temu Urszula i Czesław Wawrzyniakowie zawarli ślub w darłowskim Urzędzie Stanu Cywilnego.

Czesław Wawrzyniak syn Władysława i Jadwigi urodził się  w 1940 w miejscowości Ugrzele w powiecie krotoszyńskim koło Ostrowa Wielkopolskiego. Po ukończeniu służby wojskowej w 1962 roku rozpoczął pracę w darłowskiej Fabryce Mebli początkowo, jako instruktor szkolący uczniów, a następnie mistrz produkcji. Po 42 latach pracy w jednym zakładzie  przeszedł na emeryturę. W latach siedemdziesiątych był radnym Prezydium Miejskiej Rady Narodowej.

Pani Urszula córka Aleksandra i Heleny urodziła się w 1943 w miejscowości Królów Las na Pomorzu w powiecie tczewskim.  Pracowała kolejno w następujących zakładach pracy: Gminna Spółdzielnia S. Ch. w Darłowie, PTTK w Darłówku, Banku Spółdzielczym w Sławnie, w Ośrodku Wczasowym  Banku Gospodarki Żywnościowej w Dąbkach. Od roku 1984 prowadziła własną działalność gospodarczą aż do czasu przejścia na emeryturę. Od zawsze udzielała się w pracach społecznych. W latach 1983- 1986 była ławnikiem Sądu Rejonowego w Koszalinie. Od wielu lat jest skarbnikiem w Klubie Pionierów Ziemi Darłowskiej. W Stowarzyszeniu Osób Zagrożonych Wykluczeniem Społecznym „Otwarte Drzwi" jest wiceprezesem. W Miejsko - Gminnej Radzie Kombatantów i Osób represjonowanych w Darłowie pełni funkcję sekretarza. Ponadto udziela się w Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów. Za solidność i pracowitość była wielokrotnie nagradzana i wyróżniana.

Jubilaci poznali się w Mielnie. Są szczęśliwymi rodzicami dwóch synów Marka i Grzegorza oraz  dziadziusiem i babcią dla trzech wnuczek Moniki, Karolinki i Paulinki oraz wnuka Krzysia. Z okazji jubileuszu złotych godów państwo Wawrzyniakowie otrzymali gratulacje, życzenia i kwiaty od burmistrza miasta Darłowo oraz od  rodziny i licznych przyjaciół. Na twarzach jubilatów, pojawiło się wyraźne wzruszenie.

 

Leszek Walkiewicz
Darłowo, ED 12/2012

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl