Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

wizyt: ogółem 7731037, w lipcu 4280, dziś 1303; on-line: 224

Echo Darłowa

Wznowiono rejsy z Darłowa na Bornholm

Po dwóch latach przerwy z Darłowa wznowiono rejsy na Bornholm katamaranem „Jantar".

W inauguracyjnym rejsie, jaki odbył się 8 maja udział wzięli przedstawiciele samorządów wszystkich miast i gmin z obszaru powiatu sławieńskiego, miasta i gminy Sianów, gminy i miasta Polanów oraz członkowie Darłowskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej w Dorzeczu Wieprzy Grabowej i Unieści, Mieleńskiej Lokalnej Grupy Rybackiej i Darłowskiej Lokalnej Grupy Rybackiej w Dorzeczu Wieprzy, Grabowej i Unieści.  Ponadto licznie byli reprezentowani dziennikarze z regionalnych mediów.

Na pokładzie katamaranu w czasie rejsu zorganizowanego przez burmistrza miasta Darłowa - Arkadiusza Klimowicza i referat promocji miasta odbył się blok warsztatów tematycznych. Na przykładzie prelekcji multimedialnej p.t. „Bornholm - Majorka północy - druga strona Bałtyku" dr Katarzyna Mysiak z Akademii Morskiej w Gdyni pokazała jak w praktyce należy realizować przedsięwzięcia pro turystyczne, aby przynosiły one dobre rezultaty i zwiększały zainteresowanie regionem. Następnie Jarosław Lichacy - prezes Darłowskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej, skupiającej branżę turystyczną i samorządową przestawił dotychczasowe owocne działania w zakresie promocji turystycznej regionu.

Dalej dyrektor zarządu Darłowskiej Lokalnej Grupy Rybackiej Sławomir Herman i przedstawiciel Mieleńskiej Lokalnej Grupy Rybackiej mówili, jakiego konkretnego wsparcia udzielają podmiotom zajmującym się rozwojem turystyki.

W porcie Nekso na pokładzie „Jantaru" doszło do spotkania roboczego grupy polskiej z partnerami z Bornholmu reprezentującymi: Flag Bornholm, Destenation Bornholm oraz ze Wschodnią Grupą Przedsiębiorców. Podczas spotkania dyskutowano nad rozszerzeniem współpracy w branży turystycznej obu regionów odległych o zaledwie 100 km. O walorach turystycznych Bornholmu napiszę osobno.

 

Leszek Walkiewicz
Darłowo, ED 5/2013

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl