Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Na kolonie z nad Bałtyku na Mazury

W dniach od 29 czerwca do 8 lipca 2013 trzydzieścioro dzieci z samorządowych darłowskich szkół i świetlicy „Bezpieczna Przystań" będzie przebywać na koloniach w Ełku na Mazurach.

Na Pojezierzu Mazurskim pełnym interesujących szlaków turystyczno - krajoznawczych i żeglugowych w bursie szkolnej w Ełku będzie aktywnie wypoczywało 30. dzieci z darłowskich szkół podstawowych i gimnazjów. Udział w kolonii wezmą także dzieci z Miejskiej Świetlicy Środowiskowej. Uczestnicy kolonii będą mieszkali w pokojach 3-4 osobowych z łazienkami. Posiłki otrzymywać będą w miejscowej stołówce.

Ełk położony jest w Obszarze Chronionego Krajobrazu i w centrum zielonych płuc Polski. Dzieci w czasie licznych zajęć będą korzystały z dyskoteki, ogniska, gier i zabaw oraz wielu konkursów. Poza kąpielami w jeziorze Ełckim zwiedzą ruiny zamku krzyżackiego, katedrę, cerkiew oraz dziewiętnastowieczną wieżę ciśnień.

Organizatorzy zapewniają wycieczkę autokarową do Wilna, gdzie jej uczestnicy zwiedzą: górę Trzech Krzyży, Cmentarz na Rosie, kościół św. Piotra i Pawła na Antokolu, Stare Miasto i Zamek Książąt Litewskich. Ponadto odwiedzą: Świętą Lipkę, Puszczę Pilską, Kętrzyn, Reszel, jezioro Śniardwy, poznają atrakcje Giżycka oraz ruiny kwatery głównej Hitlera w Gierłoży.

Dziećmi będzie się opiekowała wykwalifikowana kadra pedagogiczna, która  także poprowadzi program profilaktyczny. Dzieci na kolonie zakwalifikowali pedagodzy szkolni oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.. Pełny koszt kolonii 24 tys. złotych pokryty zostanie z budżetu miasta.

 

Leszek Walkiewicz
Darłowo, ED 6/2013

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl