Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Janusz Leon Wiśniewski

III Darłowskie Spotkania Literackie o tematyce kryminalnej

Przez trzy dni od 18 do 20 lipca w Terminalu Sztuki w Darłówku zachodnim będą się odbywały III Darłowskie Spotkania Literackie.

Jest to jedyny w Polsce zjazd czołowych twórców powieści kryminalnych i osób związanych z tematyką kryminalną. Pomysłodawcami Spotkań Literackich o tematyce kryminalnej są Małgorzata i Marek Krajewscy. Marek Krajewski jest autorem 13 powieści kryminalnych pisanych w cyklach o trzech bohaterach: Eberchardzie Mocku; Jarosławie Paterze, Edwardzie Popielskim. Marek Krajewski jest Ambasadorem miasta Wrocławia i Honorowym Obywatelem Królewskiego Miasta Darłowa.  On też będzie duchowym patronem i moderatorem  III Darłowskich Spotkań Literackich.

Zjazd twórców powieści kryminalnych polega na spotkaniach autorskich, dyskusjach, wywiadach prowadzonych z autorami kryminałów. Poprzez dyskusje i wymianę poglądów  pisarzy oraz  spotkania ze specjalistami zajmującymi się nowoczesnymi technikami w kryminalistyce i medycynie sądowej poszerzają oni swą bogatą wiedzę o niektóre elementy technik dochodzeniowych.

Widzowie i Czytelnicy będą mieli wspaniałą okazję do zadawania pytań twórcom, poznania tajników warsztatu pisarzy, kupna najnowszych powieści i uzyskania autografu. Niewątpliwie będzie to uczta dla miłośników kryminałów. Wieczorem twórcy i czytelnicy kryminałów będą mieli okazję oglądania filmów o tematyce kryminalnej i podzielenia się swoimi spostrzeżeniami.

Podczas trzecich już z kolei tegorocznych Spotkań Literackich odbędą się:

w czwartek 18 lipca: 17:30  Spotkanie autorskie z Markiem Krajewskim - rozmawia  Mariusz Czubaj; 19:00 Spotkanie autorskie z Marcinem Wrońskim - rozmawia  Marek Krajewski; 20:30 Spotkanie z medykiem sądowym dr. Jerzym Kaweckim - rozmawia  Marek Krajewski; 22:00 Projekcja filmu   „Wśród nocnej ciszy", dramat kryminalny, Polska 1978 r., reż. Tadeusz Chmielewski, scenariusz na podst. powieści Ladislava Fuksa   „Śledztwo prowadzi radca Heumann";

w piątek 19 lipca: 17.30  Spotkanie autorskie z twórczyniami portalu   „Zbrodnicze siostrzyczki" -  Martą Guzowska, Agnieszką Krawczyk i Adrianną Michalewską - rozmawia  Bernadetta Darska; 19:00  Spotkanie autorskie z Zygmuntem Miłoszewskim - rozmawia  Marek Krajewski; 20:30 Spotkanie z kryminologami podinspektorem Leszkiem Koźmińskim  i aspirantem sztabowym Pawłem Leśniewskim  z Wyższej Szkoły Policyjnej w Pile - rozmawia  Mariusz Czubaj; 22:00 Projekcja filmu   „Naprawdę wczoraj", dramat psychologiczny, Polska 1963 r., reż. Jan Rybkowski, scenariusz na podst. powieści Leopolda Tyrmanda „Siedem dalekich rejsów";

w sobotę 20 lipca: 16:00 Pokaz nowoczesnych technik kryminalistycznych w wykonaniu podinsp. Leszka Koźmińskiego i asp. sztab. Pawła Leśniewskiego;18:00 Spotkanie autorskie z  Januszem L. Wiśniewskim - rozmawia  Bernadetta Darska; 19:30 Spotkanie autorskie z  Jarosławem Klejnockim - rozmawia  Marek Krajewski; 21:00  Wykład Mariusza Czubaja -   "Dlaczego naukowcy piszą kryminały?"; 22:00 Projekcja filmu "Samotność w sieci", melodramat, Polska 2006 r., reż. Witold Adamek, scenariusz na podst. powieści Janusza L. Wiśniewskiego.

Darłowo ze swoją atmosferą i tradycją stanowi wyjątkowe miejsce do rozmów i spotkań z pisarzami powieści kryminalnych, ale też do przeprowadzania różnorodnych działań społeczno-artystycznych popularyzujących książkę kryminalną. Na darłowskie spotkania literackie zapraszają: Miasto Darłowo, Darłowski Ośrodek Kultury oraz Wydawnictwo ZNAK.

 

Leszek Walkiewicz
Darłowo, ED 7/2013

Jarosłąw KlejnockiAdrianna MichalewskaAgnieszka KrawczykBernadeta DarskaCzubajMarek KrajewskiMarta GuzowskaMiłoszewski

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl