Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

wizyt: ogółem 10755308, w październiku 35652, dziś 1427; on-line: 216

Echo Darłowa

Na Bałtyku pod Darłowem sztorm o sile 10 do 12 w skali Beauforta

Wielki sztorm unieruchomił darłowska flotę, powalił blisko setkę wiekowych drzew i uszkodził kilka budynków, w tym dach kościoła Mariackiego i szkoły.

W Darłówku nad morzem w dzień Św. Mikołaja wieje północno- zachodni i zachodni bardzo silny wiatr o prędkości 80 km/godz. w porywach dochodzący do 135 km/godz. Odpowiada to 10 stopniom w skali Beauforta a miejscami do 12 stopni w skali Beauforta. Spowodował on cofkę i wzrost poziomu wody przy ujściu rzeki Wieprzy do Bałtyku. Cofająca się fala swoim grzbietem przekracza stan ostrzegawczy i dochodzi do stanu alarmowego (600 mm). Prognoza Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej i Biura Meteorologicznych Prognoz Morskich razem z Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego przewidują stopniowe słabnięcie siły wiatru.

Bardzo silny wiatr powalił, a niektóre wyrwał z korzeniami łącznie blisko setkę drzew położonych przy ulicach: Morskiej, J. Conrada, Zwycięstwa, Słowiańskiej. Ponadto przewrócił lampę solarną na parkingu, zniszczył wiele reklam uszkodził budynek mieszkalny przy ul. Chińskiej, dach kościoła  Mariackiego i pozrzucał wiele dachówek, w tym także z Ratusza i Zespołu Szkól im S. Żeromskiego. Darłowska Straż Pożarna pocięła i usunęła wiele drzew blokujących dojazd do Darłówka wschodniego zarówno od strony ulicy Morskiej jak i Słowiańskiej. Pełne ręce roboty mają również służby Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej przy usuwaniu szkód.

 

L. Walkiewicz
Darłowo, ED 12/2013

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl