Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

wizyt: ogółem 10755315, w październiku 35652, dziś 1427; on-line: 223

Echo Darłowa

Piąta edycja Darłowskiej Laponii Św. Mikołaja

W niedzielę 8 grudnia na darłowskim rynku przed Ratuszem i Fontanną z Rybakiem ubranym w strój Mikołaja  odbyła się piąta edycja Darłowskiej Laponii Świętego Mikołaja zorganizowana przez wolontariuszy i Urząd Miejski.

Rynek z choinką, sceną i kramami został opanowany przez kilkuset Mikołajów i Mikołajek. w czerwonych czapach. Ustawione po obwodzie kramy wabiły stroikami, świątecznymi wypiekami, kołem fortuny i emanowały atrakcjami. Największe powodzenie miał namiot Świętego Mikołaja, gdzie dzieci przybijały z nim piątkę, a jego elfy częstowały je słodyczami i sokami prosto z wora przywiezionego z Laponii. Rodzice uwieczniali spotkanie swoich pociech z Mikołajem aparatami fotograficznymi i telefonami.

Podczas kiermaszu można było pomalować bombkę lub twarz, albo wysłać list do Świętego Mikołaja za pomocą poczty balonowej. Swoje stoiska mieli wolontariusze ze wszystkich szkół w Darłowie, Przedszkole przy Szkole, oraz wolontariusze ze szkół w: Dobiesławiu, Jeżyczkach, Kopnicy, Słowinie, Staniewicach i Warszkowie, a także ze świetlicy środowiskowej i darłowskiej Biblioteki. Nie tylko młodzież i dzieci wspomagali Darłowską Laponię, ale również dorośli wolontariusze ze Związku Emerytów, Stoczni Remontowej, Darłowskiej Lokalnej Grupy Rybackiej, właściciel Gry Leonardia, Straż Pożarna i WOPR. Przy stoiskach z gorącą cynamonową herbatą i grochówką można było rozgrzać zmarznięte ręce i spróbować świątecznych wypieków. Serwis gastronomiczny prowadziły: Lidia, Apollo, Herbatnik, Smakosz i Karczma Rzymska. Dużym powodzeniem cieszyła się Mikołajowa loteria., na którą ufundowali fanty: starosta sławieński, burmistrz Darłowa, wójtowie gminy Darłowo i Sławno oraz prezes DLGR. Pośród fantów były m.in.: wieża stereo, sanki, aparat fotograficzny, tablet, przystrojona choinka, śniegowa hulajnoga i inne niespodzianki Imprezie towarzyszyły przez cały czas występy przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych, gimnazjów, liceum oraz morsacy.  Ten przedświąteczny mikołajkowy jarmark pełen atrakcji skupił setki rodzin i pozostawił niezapomniane wrażenia i wspaniałą świąteczną atmosferę.

Jak nas informuje Dorota Kuriata prezes Darłowskiego Centrum Wolontariatu i pomysłodawca imprezy Mikołajowej oraz jej główny organizator podczas jej trwania prowadzona była zbiórka pieniędzy do puszek i sprzedaż losów przez wolontariuszy. Zebrano blisko 8 tysięcy złotych, które zostaną przeznaczone na stypendia szkolne dla niezamożnych wolontariuszy. Organizatorami tej wyjątkowej imprezy mikołajowej było Darłowskie Centrum Wolontariatu i miasto Darłowo wspomagane przez DOK oraz blisko pięciuset wolontariuszy. Patronat medialny miało Radio Koszalin. Wolontariusze „Darłowskiej Laponii Świętego Mikołaja" dziękują placówkom oświatowym oraz wszystkim ofiarodawcom, sponsorom, za ich wkład w tę udaną imprezę tłumnie odwiedzaną przez rodziny Darłowiaków.

 

Leszek Walkiewicz
Darłowo, ED 12/2013

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl