Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

wizyt: ogółem 10755320, w październiku 35652, dziś 1427; on-line: 228

Echo Darłowa

Tytani wiedzy olimpijskiej

W sobotę 7 grudnia Miejskie Gimnazjum im. Stanisława Dulewicza było miejscem spotkania 34 kibiców sportowych z 5 województw (zachodniopomorskie, pomorskie, wielkopolskie, kujawsko-pomorskie, lubuskie). Turniej wiedzy sportowej „Na olimpijskim szlaku- droga do Soczi”, był kontynuacją konkursu „Od Chamonix do Soczi” i został rozegrany w trzech kategoriach: otwartej, młodzieżowej i gimnazjalnej, a polegał na rozwiązaniu testu składającego się z kilkudziesięciu pytań o różnej skali trudności.

Z wielką satysfakcją informujemy, że do finału ogólnopolskiego zakwalifikował się darłowianin Roman Strzałkowski, który zwyciężył w kategorii otwartej. Kolejne miejsce zajął Mateusz Grabowski ze Sztumu, z województwa pomorskiego, a miejsce trzecie wywalczył Andrzej Mielniczek z Konina (Wielkopolska). Drużynowo w kategorii otwartej I miejsce zajęli także zawodnicy Darłowa w składzie: Roman Strzałkowski, Stanisław Drygała i Jerzy Roszak i oni będą reprezentować województwo zachodniopomorskie w finale ogólnopolskim.

W kategorii młodzieżowej drużynowo zwyciężyli uczniowie z Gryfic (zachodniopomorskie, zaś indywidualnie najlepszym okazał się Kamil Kin z Nowego Dworu Gdańskiego reprezentujący województwo pomorskie.

Najlepszymi gimnazjalistami z terenu gminy i miasta Darłowo okazały się uczennice gimnazjum z Jeżyczek: Izabela Zaborowska, Aleksandra Florkiewicz, a trzecie miejsce zajął Damian Słupski z gimnazjum w Kopnicy.

Fundatorami nagród i patronami turnieju strefowego „Na olimpijskim szlaku- Od Chamonix do Soczi” byli burmistrz Darłowa, wójt gminy Darłowo oraz Polski Komitet Olimpijski.

Pytania przygotował i nadzór nad przebiegiem konkursu w Darłowie sprawował Stanisław Sienkiewicz przewodniczący Stowarzyszenia Ogólnopolskiego „Super Kibic” z Dzierżoniowa.

Gościem honorowym turnieju wiedzy olimpijskiej był Stanisław Olszyński – v-ce prezes Zachodniopomorskiej Rady Olimpijskiej. Podzielił się wiadomościami z zakresu sukcesów olimpijskich Mariana Tałaja i Andrzeja Standowicza, którzy byli jego wychowankami.

Z uczestnikami konkursu spotkał się Andrzej Doliński, olimpijczyk, mega gwiazda polskiej koszykówki lat 70-tych i 80-tych, który barwnie opowiadał o swoich przeżyciach związanych z rozgrywkami olimpijskimi w Moskwie w 1980 r..

Duże podziękowania należą się dyrekcji i pracownikom Miejskiego Gimnazjum, którzy ogromnym wysiłkiem własnym stworzyli doskonałe warunki do przeprowadzenia eliminacji strefowych.

 

Leszek Walkiewicz
Darłowo, ED 12/2013

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl