Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

wizyt: ogółem 10755407, w październiku 35714, dziś 1; on-line: 315

Echo Darłowa

Wigilia u niepełnosprawnych

W świetlicy Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej w Darłowie 17 grudnia odbyło się spotkanie opłatkowe osób niepełnosprawnych zorganizowane przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

Przy wspólnym świątecznym stole zasiedli członkowie grupy wsparcia „Niezapominajka" i Stowarzyszenia Na Rzecz Osób Zagrożonych Wykluczeniem Społecznym o nazwie „Otwarte Drzwi". Obie te działające przy MOPS-ie organizacje skupiają część osób niepełnosprawnych i część osób starszych z terenu miasta Darłowa i zajmują się rozwijaniem oraz propagowaniem postaw, inicjatyw i działań zmniejszających zagrożenie wykluczenia społecznego. W spotkaniu uczestniczyli m.in.: Waldemar Wieczorek - kierownik MOPS, Zbigniew Mielczarski - kierownik referatu oświaty i spraw społecznych w UM, proboszcz Parafii Św. Gertrudy - Eugeniusz Gnibba, wikariusz klasztoru Franciszkanów o Stefan Malandy, Arkadiusz Sip - dyrektor DOK im. L. Tyrmanda, prezes PZERiI i stowarzyszenia „Otwarte Drzwi" Danuta Puczyńska.

Spotkanie zainaugurował specjalnie przygotowany na tę okoliczność występ dzieci ze Świetlicy Środowiskowej „Bezpieczna Przystań" przygotowany pod kierunkiem oraz Marioli Ozdoby i Moniki Lesner. Śpiewano kolędy i opowiadano o ludowych zwyczajach bożonarodzeniowych i noworocznych. Wystąpił także „człowiek orkiestra" - Jan Schwarzlose, który grając na akordeonie, śpiewając i dyrygując spowodował, że wszyscy śpiewali kolędy niczym w zgranym chórze. Łamano się opłatkiem, składano życzenia i spożywano pyszne potrawy wigilijne: pierogi z kapustą i grzybami, kluski z makiem, kapustę z grochem, śledzie, a także owoce i ciasta.

 

L. Walkiewicz
Darłowo, ED 12/2013

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl