Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

wizyt: ogółem 9346759, w lutym 40239, dziś 63; on-line: 137

Echo Darłowa

Darłowscy wędkarze podsumowali ubiegły rok

W niedziele 12 stycznia w darłowskim Ośrodku Rozrodu Łososia obradowali członkowie Koła nr 12 "Łosoś" - Polskiego Związku Wędkarskiego.

Darłowskie kolo PZW, którym kieruje zarząd z Piotrem Eblem na czele liczy 140 członków i zaliczane jest do jednych z najlepszych w Polsce. Świadczą o tym wyróżnienia jego członków, czy powierzanie im organizacji ważnych zawodów i mistrzostw. Nadmorskie Darłowo postrzegane jest jako najbardziej dynamicznie rozwijający się ośrodek wędkarstwa w Polsce. Szacuje się, że w roku 2013 odwiedziło miasto blisko 80 tys. amatorów wędkarstwa morskiego i śródlądowego. Często przybywają do Darłowa dziennikarze z prasy wędkarskiej i telewizji Taaaka Ryba, co owocuje interesującymi informacjami promującymi Królewskie Miasto Darłowo i jego wędkarskie walory.

W przedłożonym sprawozdaniu czytamy m.in. W roku ubiegłym dla członków koła zorganizowano 8 zawodów wędkarskich na darłowskich łowiskach i 3 rodzinne wyjazdowe, w tym 2 z cyklu Grzyby- Ryby. Wielkim powodzeniem cieszyły się zawody wędkarskie dla dzieci przeprowadzone w Dniu Dziecka. Wysoko oceniono zorganizowane prze darłowskie koło Mistrzostwa Polski z plaży i Grand Prix Polski w wędkarstwie morskim. Z inicjatywy prezesa koła władze zarządu Melioracji Urządzeń Wodnych województwa zachodniopomorskiego przyjęły do planu wykonanie przepławki dla ryb łososiowatych na Kanale Młyńskim. Należy podkreślić, że bardzo dobrze się rozwija założona w 2012 Darłowska Szkółka Wędkarska. W przedstawionym wędkarzom sprawozdaniu zarząd podkreślił bardzo dobrze układającą się współpracę z darłowskim samorządem, który wspomaga koło w jego licznych przedsięwzięciach. Podczas spotkania podsumowano miniony rok 2013 i życzono udanych połowów na wszystkich łowiskach w rozpoczętym już nowym roku. Rok 2014 jest jubileuszowym dla darłowskiego wędkarstwa, gdyż minie 65 lat od momentu utworzenia koła PZW w Darłowie.

 

L. Walkiewicz
Darłowo, ED 1/2014

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl