Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

wizyt: ogółem 9346771, w lutym 40239, dziś 63; on-line: 149

Echo Darłowa

Darłowskie gody po raz 17.

W kinie Bajka w Darłowie 18 stycznia Darłowski Ośrodek Kultury im. Leopolda Tyrmanda zorganizował po raz 17. Darłowskie Gody.

W tegorocznym - Przeglądzie Zespołów Jasełkowych i Kolędniczych udział wzięło 8 zespołów. Przegląd miał charakter konkursu, którego celem było kultywowanie polskiej tradycji wspólnego kolędowania. Prezentacje dzieci i młodzieży ze szkół, przedszkoli z Darłowa, Dobrzycy i gminy Darłowo były  oceniane oraz nagradzane przez jury w składzie: Jerzy Piotrowski - przewodniczący i członkowie: Arkadiusz Sip dyrektor DOK-u, Paweł Kozłowski - instruktor teatralny i Urszula Zając instruktorka teatralna. Pomysłodawcą i kierownikiem przeglądu od początku jest Jerzy Piotrowski.

W kategorii grup przedszkolnych zwyciężyli "Naukowcy" z Akademii Przedszkolaka przygotowani przez: Reginę Kosińską i Iwonę Jaźwińską. Im wręczono „Złotego Anioła" i podziękowania. Drugie miejsce i „Srebrnego Anioła zdobyło Niepubliczne Przedszkole „Promyczek". Grupę kolędników przygotowały: Anna Kopińska, Monika Leszczyńska, Karina Matusiak, Anna Szewczyk, Dominika Lichocka, Karina Polakowska. Trzecie miejsce i "Brązowego Anioła" zdobył zespół „Bursztynki" z Niepublicznego Przedszkola i Żłobka „Jacek i Agatka, który przygotowywały: Bożena Kopacz, Katarzyna Swatko i Marzena Kupracz. W kategorii szkolnej i gimnazjalnej Złotego Anioła wywalczyła grupa Szpila z Zespołu Szkół Społecznych w Jeżyczkach przygotowana przez Lilię Goszczyńską. Srebro zdobyła Szkoła Podstawowa w Dobrzycy, a „Brązowego Anioła" uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Darłowie, którzy pięknie śpiewali kolędy po niemiecku. Dzieci z trójki przygotowały Maryla Michnik - Dydyna i Agnieszka Nowak - Pawlicka. Indywidualną nagrodę specjalną otrzymał grający diabła uczeń ZSS w Jeżyczkach Krystian Made. W przeglądzie wzięło udział 200 dzieci. Organizatorzy Konkursu poczęstowali uczestników po spektaklu ciastem i napojami. 17. Przegląd Zespołów jasełkowych stał na wysokim poziomie artystycznym.

 

L. Walkiewicz
Darłowo, ED 1/2014

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl