Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

wizyt: ogółem 9346795, w lutym 40239, dziś 63; on-line: 173

Echo Darłowa

Uczta poetycka w herbaciarni

Darłowski Klub Literacki „Krąg" 23 stycznia zorganizował dwa spotkania poetyckie. jedno w Liceum Ogólnokształcącym z Kazimierzem Żarskim poświęcone pamięci amerykańskiej poetki Emily Dickinson. Drugie w Herbatniku z poetami: Kazimierzem Rinkiem, Aliną Rzepecką i Kazimierzem Żarskim. Obydwa spotkania literacko- muzyczne prowadziła niestrudzona poetka Elżbieta Tylenda.

W przytulnym wnętrzu napełnionym zapachem egzotycznych herbat miało miejsce wyjątkowe spotkanie poetyckie. Poezje Kazimierza Rinka pisane wspaniałą polszczyzną czytali z radiową dykcją autor i Alina Rzepecka również poetka i tłumaczka. Kazimierz Rink urodził się w 1948. Poeta, krytyk, dziennikarz, animator kultury. Mieszka w Tucholi. Studiował filologię polską na Uniwersytecie Warszawskim. Twórca i współtwórca wielu przedsięwzięć o charakterze ogólnopolskim, między innymi "Czwartków literackich" w Tucholi i Chojnickich Nocy Poetów. Jego wiersze znalazły się w licznych almanachach. Laureat ogólnopolskich konkursów poetyckich i Nagrody Literackiej im. Ryszarda Milczewskiego-Bruna.
Jako dziennikarz radiowy zrealizował sto trzydzieści programów w Radiowej Poczcie Literackiej. Współpracuje z miesięcznikiem "Akant" oraz kwartalnikiem "Temat". Uhonorowany wieloma nagrodami i wyróżnieniami. W Darłowie jest już po raz trzeci, co znalazło odbicie w jego lirycznej poezji. Słuchaczy szczególnie urzekł wiersz zatytułowany „Niebo nad Darłowem" zamieszczony w niedawno wydanym tomie wierszy p.t. "Chłopiec jeziorny". Wrażliwy na naturę Kazimierz Rink barwnie opowiadał o poezji i swojej Małej Ojczyźnie Ziemi Tucholskiej i Borach Tucholskich. Poecie towarzyszył Kazimierz Żarski - warszawski poeta i bard, obecnie zamieszkały w Borach Tucholskich. Śpiewał poetyckie piosenki do tekstów własnych i Aliny Rzepeckiej akompaniując sobie na gitarze. Na miejscu można było nabyć książki i tomiki wierszy obu poetów.  Po spotkaniu autorzy podpisywali swoje tomiki wierszy, a niespodziewanie Kazimierz Żarski   dał koncert śpiewając żeglarskie ballady. Dopiero w czasie tego szantowego koncertu w pełni ujawnił się talent   znakomitego artysty. To był romantyczno - liryczny wieczór wartościowej poezji  i muzyki.

Organizatorem Spotkania Poetów była prezeska Darłowskiego klubu Literackiego i poetka Elżbieta Tylenda, a wspomagał ją: Darłowski Ośrodek Kultury im. Leopolda Tyrmanda.

 

L. Walkiewicz
Darłowo, ED 1/2014

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl