Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

wizyt: ogółem 10755455, w październiku 35714, dziś 1; on-line: 66

Echo Darłowa

Zakończono Zlot Twardzieli

W weekend 31 stycznia - 2 lutego w Forcie Marian w Malechowie miał miejsce VIII Zimowy Zlot Historycznych Pojazdów Wojskowych.

Z różnych stron Polski od Białegostoku po Kraków, a najwięcej z Pomorza przybyło wielu miłośników militariów swoimi wysłużonymi maszynami do Fortu Marian w Malechowie na zimowy zlot twardzieli. Przybyło blisko 150 pojazdów i ok. 500 uczestników.

Największym powodzeniem wśród zlotowiczów cieszyła się sobotnia inscenizacja batalistyczna pod nazwą - Rozpętanie III Wojny Światowej przez Franka Dolasa i odbicie z niewoli włoskich sanitariuszek, przygotowywana przez Mariana Laskowskiego i Stanisława Mazurka z Lęborka wieloletniego przyjaciela i sponsora zlotów zimowych i letnich.  Po zażartych walkach udało się odbić panom w kalesonach uradowane panie w kostiumach kąpielowych niebojące się mrozu, śniegu i lodu. Inscenizacje zakończyło party pod ugwieżdżonym niebem.

Przybyli uczestnicy zimowego zlotu i goście mieli możliwość zwiedzania miejscowego muzeum techniki militarne - Tytan, wzięcia udziału w paradzie pojazdów wojskowych przez okoliczne miejscowości oraz wyjazd na zwiedzanie bunkrów i stanowisk artyleryjskich z czasów II wojny światowej,położonych w Darłówku Zachodnim. Po raz pierwszy w Forcie Marian można było oglądać trzy amerykańskie łodzie desantowe i amfibie. Gratką dla zwiedzających był krajowy samolot Kruk sprowadzony niedawno przez Mariana Laskowskiego do Polski aż ze Stuttgartu. Przez cały czas zlotu paliło się ognisko i działała wojskowa kuchnia polowa serwująca grochówkę, bigos i kiełbaski z grilla. Na tegorocznym Zimowym Zlocie nie zabrakło takich atrakcji, jak np.: przejażdżek ciężkim sprzętem, muzyki wojskowej, bazaru militarnego oraz konkursów dla uczestników. W sobotnie popołudnie na torze "ENDURO" odbyła się jazda na czas jeepów, motocykli oraz ciężkiego sprzętu.
Tradycją stała się niedzielna kąpiel morsów w zamarzniętym stawie. Do łamania i cięcia 25 centymetrowej grubości lodu użyto transportera opancerzonego i pił spalinowych. Morsy i „morświnki" z Darłowa, Koszalina i Postomina pluskały się w lodowatej wodzie odgarniając bryły lodu. Na zakończenie komandor zimowego zlotu Marian Laskowski wręczył zwycięzcom konkursów nagrody, dyplomy i upominki oraz zaprosił uczestników i licznych gości na 17. letni Międzynarodowy Zlot Historycznych Pojazdów Wojskowych, jaki odbędzie się tradycyjnie w Darłówku na „Patelni" w terminie od 30 czerwca do 6 lipca 2014.

 

L. Walkiewicz
Darłowo, ED 2/2014

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl