Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

wizyt: ogółem 10755144, w październiku 35652, dziś 1427; on-line: 914

Echo Darłowa

Nowy Dom Kultury

We wrześniu ubiegłego roku Darłowski Ośrodek Kultury im. Leopolda Tyrmanda otrzymał od samorządu do swej dyspozycji budynek po byłym przedszkolu położony przy ulicy M. C. Skłodowskiej nr 44.

Dwukondygnacyjny dom o powierzchni 572 m kw. wzniesiony na początku XX wieku wymaga remontu i przystosowania go do działalności Darłowskiego Ośrodka Kultury. Po odnowieniu kilku pomieszczeń urządzono w nich pracownię plastyczną, dwie sale taneczne oraz dwie szatnie. Docelowo planowane jest przeniesienie tam administracji i dyrekcji DOK-u.

Zajęcia w pracowni plastycznej dwa razy w tygodniu prowadzi artysta plastyk Paulina Feicht. W dużej sali tanecznej także dwa razy w tygodniu pod kierunkiem mistrza Europy Marcina Grzybowskiego z Koszalina ćwiczą najlepsi w powiecie tancerze w stylu Break - Dance. Nowy Dom Kultury jest także siedzibą studia wokalno - tanecznego Revoltade, kierowanego przez znanego choreografa Dariusza Chimko. Zajęcia taneczno-wokalne odbywają  się w dwóch grupach do lat 15 i powyżej. Dariusz Chimko przeprowadza również zajęcia fitness dla ponad 25 pań.

W czasie ferii zimowych w salach nowej siedziby odbywają się różnorodne warsztaty artystyczne z wysokiej klasy specjalistami jak n.p.: Roofi (zwycięzca You Can Dance), czy Karina Marszałek - piosenkarka i właścicielka Szkoły Muzycznej - Fabryka Wokalu w Gdyni. Warsztaty kreatywności poprzez malarstwo Vedic - Art są realizowane pod kierunkiem absolwentki Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu Alex Włodarczyk.

Już wkrótce w dniach 26-27 lutego w sali Nowego DOK- u planuje się przeprowadzenie warsztatów filmowych ze znanym reżyserem i scenarzystą filmowym.

Przy okazji zasygnalizuję, że w najbliższą sobotę 1 marca do sali sportowej ZSM, DOK i organizacja tancerzy breakin.pl zapraszają na czwarte Mistrzostwa Pomorza break dance, początek o godz.12.

Natomiast kulturalny Dzień Kobiet odbędzie się w kinie „Bajka". Będzie to okazja do wysłuchania wspaniałej muzyki legendarnego zespołu The Beatles, w wykonaniu The Postman- najlepszych polskich naśladowców. To wszystko w dniu 7 marca o godz. 18 za jedyne 10 zł.

 

L. Walkiewicz
Darłowo, ED 2/2014

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl