Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

wizyt: ogółem 7760896, w lipcu 11162, dziś 745; on-line: 183

Echo Darłowa

Jazz i gospel Karen Edwards w Darłowie

W piątek 14 listopada w darłowskim kinie "Bajka" wystąpiła z recitalem światowej klasy amerykańska wokalistka Karen Edwards, gość specjalny 20. Komeda Jazz Festival Słupsk - Gdańsk. Piosenkarka w porywający publiczność sposób zaśpiewała wielkie światowe przeboje. Aplauz wzbudziły piosenki Steviego Wondera i Prince'a z którymi amerykanka przez lata występowała. Karen Edwards jest od dziesięciu lat profesorem wokalistyki jazzowej w monachijskim Uniwersytecie Muzycznym. Owacje na stojąco i bisy zakończyły koncert sezonu. Od dzieciństwa muzyka soul i gospel stała się główną inspiracją tej wybitnej pieśniarki i pianistki. Karen Edwards ukończyła studia na uniwersytecie North Texas w klasie fortepianu. Jest niezwykłą pianistką i wokalistką, wielokrotnie nominowaną do Grammy Award for Jazz Performance.

Współpracowała sukcesywnie z wieloma światowej sławy artystami takimi jak: Stevie Wonder, Tonny Bennett, Pharoah Anders, czy ostatnio ze słynnym Prince. Występowała w Nowym Jorku i Los Angeles w klubach i teatrach muzycznych. Jako główna gwiazda prowadziła kilka lat cotygodniowy show w Atlancie. Dawała recitale w Europie i na całym świecie. Po udanych koncertach w Niemczech otrzymała propozycję uczenia jazzowego śpiewu i improwizacji w Monachijskim Konserwatorium Muzycznym im. Richarda Straussa. Występuje najczęściej w USA, gdzie oprócz koncertów zagrała w kilku filmach muzycznych również jako aktorka.

Karen Edwards to jedna z najciekawszych amerykańskich wokalistek młodego pokolenia. Jej koncert to wspaniałe przeżycie muzyczne. Kilka lat współpracowała z Jarkiem Śmietaną i jego triem, z którym odbyła wiele koncertów w całej Europie. Specjalne brawa należą się dyrektorowi DOK Arkadiuszowi Sip, który do Darłowa sprowadza takie gwiazdy na uczty muzyczne nie tylko dla melomanów.

 

Leszek Walkiewicz
Darłowo, ED 11/2014

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl