Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

wizyt: ogółem 10766980, w październiku 38752, dziś 63; on-line: 259

Echo Darłowa

Przedświąteczny jarmark przy Gościńcu Zamkowym

W sobotę 13 grudnia w nadwieprzańskim ogrodzie położonym pomiędzy XVIII - wiecznym "Gościńcem Zamkowym" a Zamkiem Książąt Pomorskich odbył się „Bożonarodzeniowy Jarmark". Do tej pory nie odkryte miejsce na kiermasz okazało się rewelacją. Tradycja jarmarków bożonarodzeniowych wywodzi się z Niemiec i trwa tam od kilku stuleci. Najbardziej okazałe odbywają się w Berlinie, Krakowie, Wrocławiu.  Teraz Królewskie Miasto Darłowo dołączyło do tej pięknej tradycji dzięki Emilii Buller pomysłodawczyni i organizatorce jarmarku.

Ustrojone bajkowo stragany wypełniły się ozdobami świątecznymi, choinkami, leczniczymi nalewkami, suszonymi grzybami, stroikami, choinkowymi bombkami, biżuterią z bursztynu, rękodziełem, świątecznymi wypiekami, słodyczami, bakaliami, kompotami babuni, przysmakami, pachnącymi kiełbasami i szynkami.... Za jedyna 2 złote polskie można było sobie wybić 14. wiecznego podwójnego szeląga księcia Bogusława XIV, dawniej bitego w darłowskiej mennicy.

Przy choince i muzyce Darłowskiej Orkiestry Dętej oraz zespołu Scherzo Mikołaj grzecznym dzieciom rozdawał prezenty. Na miejscu można było ugasić pragnienie znakomitą herbatą, grzańcem lub piwem i spróbować wędzonej lub grillowanej darłowskiej kiełbasy albo lokalnych specjałów. Na wszystkich kupujących, spożywających i sprzedających spoglądał z darłowskiego zamczyska król Eryk Pomorski. Wyjątkowa, świąteczna atmosfera przyciągnęła na darłowski jarmark tłumy mieszkańców i trochę turystów. Niekiedy trudno się było przecisnąć.  Następny taki jarmark dla mieszkańców i turystów odbędzie się latem - mówi Emilia Buller.

 

Leszek Walkiewicz
Darłowo, ED 12/2014

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl