Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

wizyt: ogółem 10767210, w październiku 38814, dziś 125; on-line: 103

Echo Darłowa

Darłowska Laponia Świętego Mikołaja z reniferem

W niedzielę 21 grudnia 2014 na rynku przed ratuszem Darłowskie Centrum Wolontariatu wspierane przez Urząd Miejski zorganizowało po raz szósty Darłowską Laponię Świętego Mikołaja.

Ta wyjątkowa przedświąteczna impreza została połączona z kiermaszem bożonarodzeniowym i warsztatami.  Jedną z wielkich atrakcji Darłowskiej Laponii były odwiedziny renifera Rudolfa, który czuł się w Darłowie wspaniale i chętnie się fotografował z dziećmi. W kramach wolontariusze z Darłowa i z różnych stron Powiatu Sławieńskiego sprzedawali pierniki, które można było własnoręcznie polukrować, wigilijne sianko, ręcznie robione ozdoby choinkowe, ciasta, wędzone ryby, gorące zupy, napoje i wiele innych świątecznych specjałów.  Na miejscu można było zamówić różne potrawy wigilijne jak np. uszka, kluski z makiem, czy pierogi. Oprócz wolontariuszy swoje udekorowane świątecznymi ozdobami namioty wystawili: Powiat Sławieński, Darłowska Lokalna Grupa Rybacka, Radio Koszalin, Hotel Lidia, Ośrodek Wczasowy „Róża Wiatrów" i Miasto Darłowo. Dzieci malowały w nich bombki choinkowe, pisały listy do św. Mikołaja i wykonywały świąteczne ozdoby. Przez cały czas na scenie odbywały się występy artystyczne zapowiadane przez Krzysztofa Plewę z Radia Koszalin i Daniela Frącza z referatu promocji UM w Darłowie. Dzieciaki niemal ze wszystkich darłowskich przedszkoli tańczyły i śpiewały kolędy i pastorałki. Na wszystkich z góry spoglądał Rybak ubrany w mikołajowy strój.

Punktualnie o godzinie 14 poprzedzony pochodem morsów - Darłowskich Twardzieli i stoczniowców wjechał na rynek mały Fiatem 126p wielki Mikołaj z worem prezentów. Za swoją siedzibę wybrał zagrodę prawdziwego renifera, gdzie obdarowywał dzieci prezentami. Wokół pięknie ustrojonej choinki paradował jeż z Jeżyczek, który częstował maluchy cukierkami.

Podobnie jak w latach ubiegłych podczas wydarzenia zorganizowano loterię i sprzedawano cegiełki, które zasilą i wesprą działalność Szkolnych Klubów Wolontariusza oraz przeznaczone będą na stypendia dla dzieci i młodzieży z niezamożnych środowisk, które wyróżniają się działalnością wolontarystyczną. Nad bezpieczeństwem tłumnie przybyłych mieszkańców Królewskiego Grodu czuwali strażacy i ratownicy.

Całą znakomitą imprezę transmitowała i relacjonowała Rozgłośnia Koszalińska Polskiego Radia.

W organizację Darłowskiej Laponii zaangażowało się blisko siedmiuset wolontariuszy.  Całym sztabem Laponii  św. Mikołaja kierowała szefowa Darłowskiego Centrum Wolontariatu, a zarazem Kobieta Roku 2014 Dorota Kuriata.

 

Leszek Walkiewicz
Darłowo, ED 12/2014

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl