Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

wizyt: ogółem 10767228, w październiku 38814, dziś 125; on-line: 121

Echo Darłowa

Darłowskie ogólnomiejskie spotkanie wigilijne

W miniony poniedziałek 22 grudnia w sali sportowej Zespołu Szkół im. S. Żeromskiego odbyła się ogólnomiejska wigilia zorganizowana przez burmistrza Darłowa Arkadiusza Klimowicza.

Oprócz licznie przybyłych mieszkańców Darłowa swoją obecnością zaszczycili spotkanie wigilijne burmistrz i jego zastępca Elżbieta Karlińska, przewodnicząca Rady Miejskiej Krystyna Sokolińska, radni, duchowni ze wszystkich darłowskich parafii i z hospicjum.     Ten czas dzielenia się słowem, serdecznością i życzeniami z serca płynącymi zgromadził około 500 mieszkańców miasta. Wszystkich przywitali przedstawiciele organizatorów wyrażając radość z tego spotkania i z tej okazji bycia razem.

Na scenie śpiewano oraz intonowano kolędy i pastorałki zachęcając uczestników do wspólnego śpiewania. Wystąpiły m.in.: dzieci z przedszkola nr 2 im. Janiny Porazińskiej, Chór ze SP nr 3 pod kierunkiem Marzeny Wolskiej, Zespół Muzyczno - Wokalny z darłowskiego liceum, solistka Nikola Radomska z ZSS z Darłówka, wokalistka Daria Dydyna z Zespołu Szkół Morskich, Chór Cantabile z Miejskiego Gimnazjum im. S. Dulewicza pod kierunkiem Krystyny Leśniewskiej. Wielu niezapomnianych wrażeń dostarczył Chór „Stella Maris" z kościoła Mariackiego pod batutą siostry Joelli. Świąteczne wydarzenie uświetnił występ Darłowskiej Orkiestry Dętej pod dyrekcją Zenona Lesnera.

W czasie wspólnego kolędowania łamano się opłatkiem i składano życzenia. Na stołach nie zabrakło tradycyjnych potraw, które spożywamy podczas wigilijnej wieczerzy. takich jak pierogi, barszczyk, ciasta, owoce, bakalie. Wszystkim zebranym uczestnikom  towarzyszyła rodzinna i życzliwa atmosfera.

W imieniu samorządu życzenia pełne ciepła i serdeczności złożyli burmistrz Arkadiusz Klimowicz i przewodnicząca Rady Miejskiej Krystyna Sokolińska.  Do życzeń dołączyli się duszpasterze darłowskich Parafii: MB Częstochowskiej- Stanisław Piankowski, Św. Gertrudy - Adam Wakulicz, Św. Maksymiliana Marii Kolbego w Darłówku- o. Sebastian oraz Krzysztof Sendecki dyrektor darłowskiego Hospicjum. Uczestnikom wigilii i ich bliskim życzono, aby wszystkie dni były tak wyjątkowe jak wigilijny wieczór by, na co dzień gościł optymizm, a twarze rozpromieniał uśmiech. Niech zdrowie, miłość i nadzieja towarzyszą Wam na każdym kroku, a Nowy Rok 2015 spełni wszystkie najskrytsze marzenia.

 

Leszek Walkiewicz
Darłowo, ED 12/2014

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl