Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

wizyt: ogółem 12136216, w sierpniu 23996, dziś 187; on-line: 141

Echo Darłowa

Rekordowy dochód z balu charytatywnego w Darłowie

Na dziewiątym z kolei Balu Charytatywnym na rzecz Domu Hospicyjno-Opiekuńczego Caritas im. Biskupa Czesława Domina w Darłowie, jaki się odbył 14 lutego 2015 w Hotelu Lidia Spa & Wellness w Darłówku Zachodnim zebrano rekordową sumę 86.900 złotych.

W tym roku zbierano pieniądze na dalsze doposażenie hospicjum przede wszystkim w chłodnie na odpady medyczne, kosiarkę samobieżną i maszynę sprzątającą pomieszczenia hospicjum. Za pieniądze z poprzedniego balu zakupiony został do hospicjum agregat prądotwórczy i podnośnik do wanny.

Uczestnikami tegorocznego charytatywnego balu byli m.in.: biskup ordynariusz diecezji Koszalińsko -Kołobrzeskiej Edward Dajczak, starosta sławieński Wojciech Wiśniowski z małżonką i takie osoby publiczne z małżonkami jak np.: samorządowcy nie tylko z Darłowa, ale też ze Sławna i Postomina, przedsiębiorcy, prawnicy, lekarze, właściciele i dyrektorzy firm, księża, adwokaci.

Nieodłącznym punktem wieczoru były licytacje darów i sprzedaż cegiełek. Za najwyższą kwotę 16 tys. zł poszła koszulka Roberta Lewandowskiego z jego autografem. Kupił ją przedsiębiorca z Darłowa Mirosław Omylak. Równie wysoko, bo do kwoty 7,5 tysięcy złotych - licytowano obraz „Bursztynowy las" - kupił go Mirosław Nawrocki, podobnie jak Pomnik Rybaka dar od burmistrza (za 3200 zł). Wysoko też poszły rękawice bokserskie z autografem Andrzeja Gołoty podarowane przez Artura Wejnerowskiego (3500 zł) oraz koszulka z podpisami reprezentacji (3500 zł), a także Ikona (3600 zł) i Biblia - 3000 zł. Wśród kupujących cegiełki organizatorzy balu rozlosowali cenne nagrody (ich wykaz zamieszczamy w załączniku oraz mnóstwo nagród rzeczowych). Rozdawano również walentynkowe serduszka i migdały szczęścia.

Złote Logo Hospicjum ogólnie za wieloletnią pomoc dla domu hospicyjno- opiekunczego oraz za wsparcie jego działalności otrzymała zastępca burmistrza Darłowa Elżbieta Karlińska. Takie same loga otrzymały podczas poprzednich edycji balu: Joanna Klimowicz, Danuta Woźniak i burmistrz Arkadiusz Klimowicz.

Perfekcyjnie jak zwykle w otoczeniu Joanny Klimowicz i Danuty Woźniak prowadził licytację Robert Bochenko. Koszulkę Roberta Lewandowskiego oraz koszulkę z podpisami reprezentacji zdobył i przekazał dla organizatorów balu na licytację Andrzej Mączka, przyjaciel organizatorów charytatywnego balu  ze Szczecina, który też jest stałym gościem na tej pożytecznej imprezie. On ma z kolei przyjaciół w Monachium, którzy od wielu lat wspierają Bayern Monachium. Takim członkiem wspierającym klub jest Ryszard Zawada, od którego Andrzej Mączka zdobył dla nas te cenne gadżety. Gwiazdą wieczoru w pełnym tego słowa znaczeniu był Krzysztof Tyniec. Patronat honorowy nad 9. balem charytatywnym objęli:  Biskup Koszalińsko - Kołobrzeski Edward Dajczak, dyrektor Caritas Polska Ks. Prałat Marian Subocz, burmistrz Darłowa Arkadiusz Klimowicz; starosta sławieński Wojciech Wiśniowski. Patronat medialny objęło Radio Koszalin. Organizatorzy balu: Joanna Klimowicz, Danuta Woźniak i Ks. Krzysztof Sendecki, podobnie jak i goście byli bardzo zadowoleni z przebiegu balu i z wyników licytacji. Całkowity dochód w wysokości 86900 zł zostanie przeznaczony jest na potrzeby Domu Hospicyjno - Opiekuńczego w Darłowie. To z pewnością rekordowy bal, zarówno jeśli chodzi o zebraną kwotę, jak i liczbę 190 gości - mówiła Joanna Klimowicz. Do białego rana bawiono się przy zespole muzycznym "ON - OFF". Prowadzącym konferansjerkę i licytacje był - Robert Bochenko. W dziewięciu edycjach balu zebrano łącznie blisko 700 tys. zł, które zasiliły budowę i wyposażenie darłowskiego domu opieki paliatywnej.

Wykaz wylosowanych nagród dla osób, które zakupiły cegiełki:

 

 1. Weekendowy pobyt dla dwóch osób w Dolina Charlotty Resort&Spa
 2. Trzydniowy pobyt w Healt Resort &Medical spa w Jarosławcu
 3. Pizzeria Cosanostra - bon wartości 100 zł
 4. Pizzeria Cosanostra - bon wartości 100 zł
 5. Salon Fryzjerski Anna Ławrow - bon wartości 100  zł
 6. Salon Fryzjerski Anna Ławrow - bon wartości 100 zł
 7. Pracownia krawiecka Beata Kaczanowicz - bon wartości 50 zł
 8. Pracownia krawiecka Beata Kaczanowicz - bon wartości 50 zł
 9. Rejs na dorsza Mariusz i Barbara Szubert - jednostka pływająca „Paweł" -2 osoby tel. 608 069 499
 10. Rejs na dorsza Mariusz i Barbara Szubert - jednostka pływająca „Szyper" 2 osoby tel. 608 069 499
 11. Myjnia samochodowa Beata Kowalczuk - bon wartości 50 zł
 12. Myjnia samochodowa Beata Kowalczuk - bon wartości 50 zł
 13. Kolacja „Bagatela" -Dariusz Kos - bon wartości 100 zł
 14. Kolacja „Bagatela"  - Dariusz Kos - bon wartości 50 zł
 15. Kolacja dla 2 osób - „Gościniec Zamkowy" Emilia i Mark Buller - 601 431 033 - bon wartości 150 zł
 16. Kolacja dla 2 osób - „Gościniec Zamkowy" Emilia i Mark Buller - 601 431 033 - bon wartości 150 zł
 17. Krzysztof Cybulski -Zakład mechaniczny - wymiana oleju -dwa bony o wartości po 200 zł
 18. Dwie usługi - mycie +modelowanie - Magdalena Kowalewska „Yoko" tel. 698 628 863.
 19. Kupon na zakupy w sklepie MAL-BUD o wartości 50 zł X 5 - Katarzyna Przybysz Łuszczewska
 

Leszek Walkiewicz
Darłowo, ED 2/2015

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl