Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

wizyt: ogółem 12136355, w sierpniu 24058, dziś 249; on-line: 95

Echo Darłowa

Mocne, muzyczne lato i nie tylko - w Darłowie

Tydzień temu w Darłowie odbył się 55. Pociąg do Jazzu. W ramach niego zagrał Quintet Wojtka Mazolewskiego, który zgromadził wielu słuchaczy (nie tylko z Darłowa) w podziemiach Jazz Clubu Bagatella. W ramach tego projektu, którego organizatorem jest Marcin Cichocki, w tym roku będziemy mieli okazję usłyszeć:

Trio Sefardix - Jargos Skolias & Oleś Brothers (27 marca), Quintet Kamila Piotrowicza (24 kwietnia), Synesthesia (22 maja - Dni Darłowa), Kasper Tom 5 (6 listopada). Poza koncertami jazzowymi, w Darłowie realizowany jest projekt promujący kulturę hip - hop „RAP - PIWNICA", którego twórcą jest Daniel Frącz. I w ramach rapowych spotkań już w najbliższą sobotę - 21 lutego usłyszymy Abla z żywym bandem. I tu zaskoczenie - specjalnie dla darłowskiej publiczności rapować będą darłowskie BABUNIE. Natomiast 21 marca, podczas 11 Rap Piwnicy - koncert zagra B.R.O.

 

7 marca w darłowskiej Bagatelli wystąpi zespół Cree z frontmanem Sebastianem Riedelem na czele. Polski zespół grający rocka o silnym zabarwieniu bluesowym  wystąpi w ramach Melanżu Muzycznego - realizowanego w Darłowie przez Stowarzyszenie Kultura Sztuka Region.

Nie zabraknie muzyki popularnej. Podczas Kulturalnego Dnia Kobiet  - 7 marca, w Kinie Bajka usłyszymy największe przeboje muzyki włoskiej w koncercie pn. Felicita - hity Al. Bono & Romina Power. Zakołyszemy się m.in. w rytm przeboju z roku 84 - „Ci Sara".

Jeżeli chodzi o poezję śpiewaną - to już wiosną (w kwietniu) - w mieście króla Eryka usłyszymy Grażynę Barszczewską (16 kwietnia). Polska aktorka filmowa, teatralna i telewizyjna - znana m.in. z „Kariery Nikodema Dyzmy", czy seriali „Londyńczycy", „Na dobre i złe" - w Darłowie zaprezentuje się jako wokalistka. Natomiast w ramach obchodów 702. Urodzin Miasta Darłowa - gwiazdą Dni Darłowa będzie KRYSTYNA PROŃKO.

To tylko zwiastun wiosennych wydarzeń muzycznych - jakie ma do zaoferowania Miasto Darłowo. Latem nie zabraknie konkursu o Bursztynowy Mikrofon Radia Koszalin - z dużym koncertem na letniej scenie muzycznej (w ramach Media i Sztuka), wakacyjnego koncertu Lata z Radiem, koncertów organowych z jednym z najstarszych festiwali organowych organizowanych w kraju czy Reggaenwalde Festiwalu - Pomorskiej Stolicy Muzyki Reggae.

Już dziś zaplanuj sobie czas i urlop. Bo w Darłowie będzie się działo.

Darłowo - Darłówko duet idealny do wypoczywania.

Miasto niesamowite.

 

Magda Burduk
Darłowo, ED 2/2015

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl