Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

wizyt: ogółem 12136369, w sierpniu 24058, dziś 249; on-line: 109

Echo Darłowa

70 Lat Polskiego Darłowa

W tym roku przypada pełna, 70-ta rocznica przyłączenia Darłowa do Polski. Dla uczenia tego jubileuszu w kalendarzu miejskich imprez pojawiło się kilka, które dedykowane są pamięci tym, którzy polskie Darłowo tworzyli. A byli to m.in. - pierwszy powojenny burmistrz Darłowa - Stanisław Dulewicz, Ojciec Damian Tyniecki, lekarz medycyny Józef Mucha, Karl Rosenow - kustosz muzeum, który w lipcu 1945 roku otwierał Muzeum dla zwiedzających, Amelia Łączyńska - pierwszy kierownik Muzeum Powiatowego w Darłowie i jej następca Aleksander Tarnowski.

Siedemdziesięcioletnią historię polskiego Darłowa będziemy mieli okazję w tym roku kilkakrotnie wspominać, przypominać, odświeżać i utrwalać.  Odnajdziemy, zgromadzimy i udostępnimy różnego rodzaju zachowane materiały takie jak: zdjęcia, zapisy wideo, skany dokumentów. Ponadto wydamy okolicznościowy, limitowany  medal z tej okazji i pamiątkową monetę, która powiększy naszą, darłowską kolekcję, w której przypomnijmy znajdują się już - złota moneta z darłowskim rybakiem oraz srebrny darłowski zamek królewski. Obie do nabycia w medalmacie na zamku w Darłowie.

Pierwsze z zaplanowanych w tym roku uroczystości upamiętniających 70 Lat Polskiego Darłowa odbędą się już za niespełna miesiąc - dokładnie 6 marca. Muzeum Zamek Książąt Pomorskich przygotuje Konferencję poświęconą 70. Rocznicy Osadnictwa Polskiego na Ziemi Sławieńskiej  - NA SWOIM.

Dzień później (7 marca), wspólnie z Pionierami Ziemi Darłowskiej będziemy świętować - Święto Osadników Ziemi Darłowskiej natomiast w maju br., podczas Dni Darłowa (21-24 maja)  odbędzie się uroczysta sesja Rady Miejskiej, spotkanie 70-latków - rówieśników polskiego Darłowa, odbędziemy podróż turystyczną śladami burmistrza Dulewicza po mieście i przeżyjemy historyczny maraton filmowy w Kinie Bajka.

 

O szczegółach będziemy informować a już dziś zapraszamy do udziału w miejskich wydarzeniach, które zostały opublikowane pod adresem:

https://darlowo.pl/banery/kalendarz2015.pdf

 

Magda Burduk
Darłowo, ED 2/2015

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl