Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

wizyt: ogółem 12104587, w sierpniu 10790, dziś 373; on-line: 89

Echo Darłowa

Dokończenie budowy Nabrzeży Skarpowego i Parkowego w Darłowie

Urząd Morski w Słupsku rozstrzygnął nieograniczony przetarg na „Budowę ciągów pieszo - jezdnych łączących Nabrzeża Parkowe i Skarpowe w Darłowie".

Ofertę najkorzystniejszą złożyło Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego Sp. z o. o. ul. Leszczyńskiego 10A, 76-200 Słupsk. Była to jedyna oferta niepodlegająca odrzuceniu. W najbliższych dniach zostanie podpisana umowa na realizację inwestycji. Będzie to ostatni etap inwestycji przebudowy wspomnianych nabrzeży, współfinansowany z Funduszu Rybackiego PO RYBY 2007-2013, którego łączna wartość wynosi 39 mln zł (w tym remont nabrzeży, prace pogłębiarskie i ciągi pieszo-jezdne).

Inwestycja będzie realizowana w systemie „zaprojektuj-wybuduj". Zostaną zbudowane cztery drogi dojazdowe, łączące ulicę Morską i J. Conrada z nabrzeżami Parkowym i Skarpowym, o łącznej powierzchni ok. 1830 m?. Lokalizacje dróg: 1 - przy tzw. „bloku kutrowskim", 2 - do Nabrzeża Postojowego II (miejsce cumowania statku m/t „Franek Zubrzycki II" - wraz z „zamknięciem" nawierzchni łączącej nabrzeża Parkowe i Skarpowe, 3 - za stawem parkowym,  4 - dojazd do slipu na końcu Nabrzeża Parkowego. Nawierzchnia wykonana będzie z kostki brukowej w kolorze szarym, o szerokości 5m, obustronnie ograniczona krawężnikami. Dodatkowo w ramach tej inwestycji przebudowie poddane zostanie Nabrzeże Postojowe II, celem dostosowania jego konstrukcji (rzędna korony, szerokość nawierzchni i sposób wykonania) do wyremontowanych już nabrzeży Parkowego i Skarpowego. Nawierzchnia nabrzeża zostanie wyposażona w instalację odwodnienia burzowego, zamontowane zostaną polery cumownicze, odbojnice elastomerowe oraz drabinki i stojaki na sprzęt ratunkowy. Planowany termin zakończenia zadania to 30 czerwca 2015. Inwestycja ma kosztować milion osiem tysięcy zł netto. Firma, która wygrała przetarg była już podwykonawcą w czasie budowy i modernizacji Nabrzeży Skarpowego i Parkowego w Porcie Darłowo.

 

Leszek Walkiewicz
Darłowo, ED 3/2015

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl