Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

wizyt: ogółem 12104659, w sierpniu 10790, dziś 373; on-line: 117

Echo Darłowa

Organizatorzy konferencji, prelegenci, niektórzy dyskutanci i rodzina Stanisława Dulewicza

Konferencja poświęcona 70-leciu osadnictwa polskiego w Darłowie i w Powiecie Sławieńskim

Muzeum w Zamku Książąt Pomorskich dla uczczenia siedemdziesięciolecia polskiego osadnictwa w Darłowie i w powiecie sławieńskim zorganizowało 6 marca 2015 pod patronatem starosty sławieńskiego Wojciecha Wiśniowskiego konferencję pod nazwą „Na swoim".

Konferencję otworzyli i powitali wszystkich licznie przybyłych słuchaczy i dyskutantów dyrektor Muzeum Jerzy Buziałkowski i starosta Wojciech Wiśniowski. Swoje badania i referaty najczęściej uzupełnione slajdami przedstawili kolejno:

  • prokurator - Krzysztof Bukowski z KSZpNP, IPN Delegatura w Koszalinie - „Zbrodnie popełnione w okresie II wojny światowej oraz po jej zakończeniu na terenie Ziemi Darłowskiej w materiałach OKSZpNP w Szczecinie".
  • Jan Sroka z Fundacji Dziedzictwo w Sławnie - „Niemcy w powiecie sławieńskim"
  • dr Zbigniew Mielczarski (Referat Oświaty i Spraw Społecznych, UM Darłowo) - „Pobyt wojsk sowieckich w powiecie sławieńskim w latach 1945 - 1948"
  • Renata Potomska - Muzeum w Darłowie - „Stanisław Dulewicz - wczoraj i dziś"
  • O. Damian Basarab z OO. Franciszkanów w Darłowie - „Ojciec Damian Tyniecki - pierwszy polski proboszcz Darłowa"
  • Małgorzata Brzozowska z Miejskiego Gimnazjum im. S. Dulewicza w Darłowie - „Powstanie i funkcjonowanie pierwszej szkoły w latach 1945- 1948".

Po każdym referacie odbywała się dyskusja. Konferencji towarzyszyła wystawa  zdjęć z pierwszych powojennych lat miast Sławna i Darłowa. Jak zapowiedział organizator konferencji treści przedstawionych referatów znajdą się na stronach internetowych Muzeum Zamku Książąt Pomorskich w Darłowie.

 

Leszek Walkiewicz
Darłowo, ED 3/2015

Organizatorzy konferencji, prelegenci, niektórzy dyskutanci i rodzina Stanisława DulewiczaOrganizatorzy konferencji, prelegenci, niektórzy dyskutanci i rodzina Stanisława DulewiczaOrganizatorzy konferencji, prelegenci, niektórzy dyskutanci i rodzina Stanisława DulewiczaOrganizatorzy konferencji, prelegenci, niektórzy dyskutanci i rodzina Stanisława DulewiczaOrganizatorzy konferencji, prelegenci, niektórzy dyskutanci i rodzina Stanisława DulewiczaOrganizatorzy konferencji, prelegenci, niektórzy dyskutanci i rodzina Stanisława DulewiczaOrganizatorzy konferencji, prelegenci, niektórzy dyskutanci i rodzina Stanisława DulewiczaOrganizatorzy konferencji, prelegenci, niektórzy dyskutanci i rodzina Stanisława DulewiczaOrganizatorzy konferencji, prelegenci, niektórzy dyskutanci i rodzina Stanisława DulewiczaOrganizatorzy konferencji, prelegenci, niektórzy dyskutanci i rodzina Stanisława DulewiczaOrganizatorzy konferencji, prelegenci, niektórzy dyskutanci i rodzina Stanisława Dulewicza

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl