Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Zapraszamy biznesmenów krajowych i zagranicznych do inwestowania w Darłowskiej Podstrefie Ekonomicznej

W Darłowie w sali konferencyjnej darłowskiego ratusza 16 marca odbyło się uroczyste wręczenie aktu inauguracji Podstrefy Darłowo w ramach Specjalnej Słupskiej Strefy Ekonomicznej.

Darłowska podstrefa SSSE została utworzona rozporządzeniem Rady Ministrów dnia 7 stycznia 2015. Stosowne Rozporządzenie Rady Ministrów podpisane przez prezesa RM Ewę Kopacz ukazało się w Dzienniku Ustaw z 30 stycznia 2015 pod pozycją 166 i weszło w życie w połowie lutego 2015.

Akt rozporządzenia RM burmistrzowi miasta Darłowa Arkadiuszowi Klimowiczowi wręczył Mirosław Kamiński, prezes Pomorskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. zarządzającej Słupską Specjalną Strefą Ekonomiczną.

W spotkaniu udział wzięli: starosta powiatu sławieńskiego, samorządowcy, radni, przedsiębiorcy i przedstawiciele instytucji związanych z biznesem

Specjalną prezentację dotyczącą zasad funkcjonowania SSSE i udzielania zezwoleń na działalność w strefie, a także warunki, jakie musi spełnić przedsiębiorca oraz zyski, jakie daje mu prowadzenie działalności gospodarczej w strefie przedstawił Bartosz Świtała ze SSSE.

O bezpłatnej kompleksowej pomocy dla firm, zajmujących się eksportem i importem z obszaru województwa zachodniopomorskiego mówił Jacek Wójcikowski - dyrektor Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów w Szczecinie.

Na koniec wszyscy wzięli udział w wizji lokalnej terenów należących do darłowskiej podstrefy ekonomicznej. Darłowska Podstrefa ma do wykorzystania 18,66 hektarów terenów pod inwestycje. Znajdują się one w trzech kompleksach. Główne tereny przylegające do portu wewnętrznego położone są na południe i zachód od elewatorów zbożowych i biegną równolegle do rzeki Wieprzy, aż do ujścia do niej rzeki Grabowej. Obejmują one powierzchnie 16,34 ha. Ten wyjątkowo atrakcyjny obszar umożliwia potencjalnym inwestorom bezpośredni transport morski towarów. Drugi kompleks o powierzchni 1,43 ha znajduje się przy ulicach Kolejowej i Gen. Józefa Sowińskiego. Trzeci kompleks o powierzchni 0,9 ha znajduje się przy ul. Przemysłowej. Wszystkie te kompleksy leżą przy kończonej obecnie nowoczesnej drodze dojazdowej do portu morskiego, który daje szczególne szanse rozwoju inwestorom i biznesowi, związanymi z eksportem i importem. Utworzenie darłowskiej podstrefy ekonomicznej przyczyni się niewątpliwie do stworzenia nowych miejsc w Darłowie i regionie mówił burmistrz Darłowa Arkadiusz Klimowicz. Liczę, że dzięki dobrej współpracy z darłowskim samorządem już w okresie kilku miesięcy zostaną wydane pierwsze zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej w darłowskiej strefie uprawniające do zwolnień podatkowych. powiedział Mirosław Kamiński, prezes Pomorskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A.

 

Leszek Walkiewicz
Darłowo, ED 3/2015

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl