Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

wizyt: ogółem 12104572, w sierpniu 10728, dziś 311; on-line: 74

Echo Darłowa

Powiększyła się kolekcja darłowskich monet okolicznościowych

Rok 2015 jest rokiem jubileuszowym. W siedemdziesiątą rocznicę przyłączenia Darłowa do Polski Miasto Darłowo wydało, kolejną złotą monetę pamiątkową, która tym samym powiększa kolekcje monet okolicznościowych z serii "symbole miasta". Numizmat promujący 70 Lat Polskiego Darłowa na awersie przedstawia oddany do użytku w 2014 roku najnowszy most Darłowa. Most ten symbolizuje dokonania mieszkańców Darłowa i przemiany jakie zachodziły w mieście nad Wieprzą a także jest wyrazem  łączenia tradycji z teraźniejszością.  Na awersie widnieje wypukły napis: "70 Lat Polskiego Darłowa: 1945-2015". Rewers, podobnie jak wcześniejsze dwie monety przedstawia herb Królewskiego Miasta Darłowa.

Moneta została wyprodukowana w Mennicy Śląskiej w nakładzie 500 egzemplarzy.  Każda zaopatrzona jest w plastikową kapsułę ochronną. Jej średnica wynosi 30,9 mm a grubość 2 mm. Powstała z inicjatywy Arkadiusza Klimowicza - Burmistrza Darłowa. Prace nad jej realizacją prowadziło Biuro Promocji Miasta Darłowa natomiast wydanie jej zlecił Darłowski Ośrodek Kultury. Moneta do obiegu sprzedaży trafi 23 marcu br. Będzie ją można nabyć w kasie Muzeum Zamek Książąt Pomorskich w Darłowie (ul. Zamkowa 4), w darłowskim kinie a także w Informacji Turystycznej (DARLOT - ul. Powstańców Warszawskich 51). Każdy zainteresowany będzie ją mógł nabyć w cenie 15 zł/szt.

Złota moneta z mostem na rzece Wieprzy jest trzecią, wyprodukowaną w ramach serii "symbole miasta". Przypomnijmy, dwie poprzednie wydano w roku 2012 z okazji 700-tnej rocznicy urodzin Miasta Darłowa. Pierwsza - złota z Rybakiem, druga - srebrna z darłowskim zamkiem Króla Eryka. Obie można nabyć w tutejszym muzeum w medalmacie.

Monety z Darłowa to wyjątkowa, elegancka pamiątka z pobytu w Darłowie a także świetny souvenir dla najbliższych przewieziony znad morza - z miasta, gdzie słońce zachodzi najpiękniej nad Polskim Wybrzeżem Bałtyku.

Nowy, wyjątkowy numizmat. Edycja limitowana.

 

Magdalena Burduk
Darłowo, ED 3/2015

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl