Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

wizyt: ogółem 7738815, w lipcu 5954, dziś 1; on-line: 221

Echo Darłowa

W Darłowie uhonorowano kombatantów medalami Pro Patria

W sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Darłowie 7 kwietnia uhonorowano za działalność na rzecz ZKRP i BWP czterech kombatantów z terenu powiatu sławieńskiego medalami Pro Patria.

To odznaczenie jest nadawane przez kierownika Urzędu do spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych za szczególne zasługi w kultywowaniu pamięci o walce o niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej.

Uroczystość zaszczycili wójt gminy Darłowo Radosław Gałażewski, przewodnicząca Rady Miejskiej w Darłowie Krystyna Sokolińska, prezes zachodniopomorskiego wojewódzkiego zarządu ZKRP i BWP Janina Koptas, zastępca wójta Gm. Darłowo Włodzimierz Błaszczak

Medale Pro Patria otrzymali: porucznik Ryszard Chalecki walczący w II Armii WP, por. Benedykt Mili weteran walk o Berlin, obaj z Jeżyczek, por. Józef Gibuła żołnierz AK z Darłowa oraz por. Jan Słabysz prezes koła kombatantów ze Sławna. Wręczył je pułkownik Leon Bodnar reprezentujący woj. zarzad ZKRP i BWP w Szczecinie. Gratulacje, kwiaty i życzenia złożyli samorządowcy z miasta i gminy Darłowo. Za pracę dla Związku Kombatantów RP wyróżniono skarbnika koła Włodzimierza Balcerzaka Medalem za Zasługi dla ZKRP i BWP.  Wnioskodawcą wszelkich odznaczeń dla członków Miejsko - Gminnego Koła Związku Kombatantów był jego prezes Kazimierz Kuligowski, którego wyróżnił okolicznościowym dyplomem prezes płk Ryszard Sobierajski.

Serdecznie gratulujemy wszystkim odznaczonym i wyróżnionym.

 

Leszek Walkiewicz
Darłowo, ED 4/2015

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl