Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

wizyt: ogółem 7782234, w lipcu 15502, dziś 621; on-line: 230

Echo Darłowa

Król Eryk I

Ogólnopolski Konkurs Poetycki o "Trzos Króla Eryka"

Darłowski Ośrodek Kultury im. Leopolda Tyrmanda ogłasza IV Ogólnopolski Konkurs Poetycki „O Trzos Króla Eryka". Konkurs ma charakter otwarty, mogą w nim brać udział twórcy, piszący w języku polskim, którzy ukończyli 16 lat. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest nadesłanie trzech wierszy własnego autorstwa, o dowolnej tematyce oraz, nieobowiązkowo, jednego wiersza o Darłowie lub tematyce morskiej w 4 egzemplarzach, w formie wydruku na papierze, w formacie A4, do dnia 30 kwietnia 2015 na adres: Darłowski Ośrodek Kultury im. Leopolda Tyrmanda ul. Morska 56 ,76 - 150 Darłowo.

Na kopercie należy umieścić dopisek: "Konkurs Poetycki" Nadesłane na konkurs wiersze należy opatrzyć godłem (pseudonimem). Zarówno wiersze, jak i koperty podpisane nazwiskiem, będą dyskwalifikowane. Szczegółowe informacje dotyczące regulaminu konkursu znajdują się na stronie Darłowskiego Ośrodka Kultury.  Ponadto informacje o konkursie można uzyskać pod numerami telefonów:  505 186 112 oraz 667 141 750 albo e mail e-mail: d_o_k@wp.pl

Warto wiedzieć, że oprócz konkursowych nagród burmistrz Darłowa ufundował nagrodę specjalną za utwór poetycki o Darłowie lub o tematyce morskiej. O cesarzu Północy Eryku Pomorskim, którego imię związane jest z  konkursem, a który urodził się w Darłowie i tu jest sarkofag z jego doczesnymi szczątkami można znaleźć informacje  np. w Wikipedii.

 

Leszek Walkiewicz
Darłowo, ED 4/2015

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl