Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

wizyt: ogółem 11942544, w maju 37636, dziś 435; on-line: 100

Echo Darłowa

Powiatowy Dzień Działkowca

Darłowo 24.08.2002r.

Już po raz kolejny Zarząd POD oraz działkowcy z Darłowa mieli zaszczyt zorganizować powiatowe obchody „DNIA DZIAŁKOWCA”.
Dzień ten jest dorocznym świętem dorobku hodowlanego. Przypomnę tylko ,że w naszych ogrodach posiadamy prawie 1300 działek pracowniczych, więc praktycznie co piąta darłowska rodzina użytkuje i pielęgnuje swój kawałek ziemi.
Dzięki przychylności naszych władz impreza zorganizowana została w centralnym punkcie miasta, przed ratuszem. Nagłośnienie i scenę zabezpieczył Miejski Ośrodek Kultury reprezentowany przez życzliwego nam dyrektora Jerzego Piotrowskiego.
Imprezę otworzył Prezes POD Stanisław Suszek, witając zaproszonych gości, działkowiczów i ich rodziny oraz mieszkańców Darłowa, wczasowiczów i turystów.
Następnie burmistrz miasta p. Ewa Kucharska powitała wszystkich zebranych, życząc im udanej imprezy. Z kolei głos zabrał przedstawiciel Rady Okręgowej POD z Koszalina Wiesław Sawicki, który rzeczowo przedstawił cele działania naszej organizacji oraz podziękował działkowiczom za zorganizowanie tak udanej imprezy.
Jednym z najważniejszych celów imprezy było wyeksponowanie na kilku stoiskach plonów przez poszczególne ogrody działkowe.
Komisja pod przewodnictwem burmistrza dokonała oceny stoisk i przyznała następujące dwa równorzędne I miejsca dla:
-   Ogród „WOP” gospodarz Daniela Szkatulska.
-   Ogród „Przymorze”  gospodarz Teresa Jabłońska.
II - miejsce zajął - Ogród „Aster” gospodarz Roman Gilgacz, a III miejsce: Ogród „Irys” gospodarz Stanisław Piątkowski.
Nagrodami były okazałe puchary ufundowane przez burmistrza miasta.
Wzruszeni gospodarze ogrodów serdecznie podziękowali za wyróżnienia i przy okazji złożyli słowa podzięki swoim działkowcom za trud włożony w przygotowanie pokazu. W trakcie imprezy przedstawiciel Zarządu Powiatu Jerzy Rokosz, wręczył puchary ufundowane przez Starostę, dla najładniejszych ogrodów w powiecie sławieńskim. Pierwsze miejsce zdobył ogród „Przymorze”, gdzie gospodarzem jest T. Jabłońska. Drugą nagrodę otrzymał ogród „WOP”, gdzie gospodarzem jest Daniela Szkatulska. Trzecią nagrodę zdobył ogród „Chopina”, gdzie gospodarzy Jan Ostrowski. W dalszej części Święta Działkowca prezes POD, Stanisław Suszek wraz z sekretarzem POD Lechem Naguszewskim wręczali najlepszym działkowcom przyznane odznaki oraz nagrody rzeczowe i dyplomy uznania. W sumie wyróżniono ponad 130 działkowców. Nagrodę rzeczową ufundował też Przewodniczący Rady Miejskiej Eugeniusz Trzpis. Wyróżniono nią Tadeusza Oktawę. Prezes organizacji działkowców St. Suszek wręczył burmistrzowi honorowy dyplom za współpracę i wspieranie ogrodów działkowych. Dodatkową atrakcją święta był pokaz drobiu i gołębi rasowych zorganizowany przez Środkowopomorski Związek Hodowców Gołębi Rasowych i Drobiu Ozdobnego w Darłowie. W specjalnie ustawionym namiocie hodowcy zaprezentowali najlepsze kolekcje swoich gołębi i kur.
Przyznać trzeba obiektywnie, że ten pokaz cieszył się wielkim zainteresowaniem mieszkańców naszego miasta, szczególnie zaś tych najmłodszych.
Zarząd Pracowniczych Ogródków Działkowych wyróżnił reprezentowane eksponaty nagrodami rzeczowymi. Wyróżnienia otrzymali: Teresa Jabłońska - za kolekcję kingów amerykańskich, Roman Gilgacz - za kolekcję szeków polskich, Piotr Książkiewicz - za kolekcję białogłówek gumbińskich, Andrzej Pacuła - za kolekcję perukarzy angielskich, Zbigniew Gilarski - za kolekcję maściuchów polskich, Zbigniew Gilarski - za kolekcję kur rasy „białoczuba polska”. Dużym zainteresowaniem zwiedzających cieszyły się stoiska na których działkowcy prezentowali efekty swojej całorocznej pracy. Odwiedzający podziwiali dorodne okazy warzyw i owoców oraz bajecznie kolorowe bukiety kwiatowe. Działkowcy serwowali swoje ekologiczne plony, które ze smakiem degustowano. Sprzymierzeńcem imprezy była piękna i słoneczna pogoda. Sądzę, że obchody „Dnia Działkowca” powinny być organizowane cyklicznie jako imprezy masowe, otwarte dla mieszkańców i wczasowiczów. W naszym mieście brak jest tego typu imprez, które są naturalną promocją miasta i prezentacją dorobku działkowców. Obchody te można połączyć z rolniczym świętem plonów. W końcu w Darłowie jest jeszcze kilkunastu aktywnych rolników. Reasumując impreza pomimo niewielkich niedociągnięć była udana i potrzebna zarówno działkowcom jak i miastu. Zarząd POD dziękuje wszystkim za czynną pomoc i udział w imprezie oraz zaprasza do udziału w kolejnym święcie w dniu 23.08.2003 roku.

Od Redakcji: popieramy organizację święta działkowców oraz informujemy, że konferansjerkę prowadził kolega Zbigniew Gilarski, a zdjecia robili L. Walkiewicz i Z. Gilarski 
 

Zbigniew Gilarski
Darłowo, ED 9/2002

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl