Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

wizyt: ogółem 7773074, w lipcu 13270, dziś 1365; on-line: 60

Echo Darłowa

Diamentowe Gody Państwa Szyndlerów

W gabinecie  Arkadiusza Klimowicza burmistrza Darłowa 22 kwietnia 2015 odbyła się niecodzienna uroczystość wręczenia Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie Stanisławie i Józefowi Szyndlerom.

Oboje są rówieśnikami i mają po 83 lata. Józef syn Anny i Pawła urodził się w mieście Korzec, na Wołyniu, tam gdzie książę Józef Klemens Czartoryski założył w 1783 r. słynną fabrykę porcelany. Stanisława z domu Samborska, córka Józefa i Haliny pochodzi z Brzezin w województwie lubelskim.

Ślub wzięli ponad sześćdziesiąt lat temu  w sierpniu 1954 w Karlinie. Są rodzicami dwójki dzieci i szczęśliwymi dziadkami  czwórki wnucząt.

Gdy sowieci w 1939 zajęli Wołyń wraz z rodzicami pan Józef przeniósł się   do Sanoka. Tam jego ojca Niemcy wywieźli na przymusowe roboty. Po wojnie gdy chcieli powrócić na ojcowiznę do Korca, okazało się to niemożliwe. Jako repatrianci w 1945 r. przybyli do Wałcza.  Gdy ojciec po wojnie  powrócił z Niemiec do Polski osiedli się na gospodarstwie pod Karlinem. Po ukończeniu Gimnazjum Mechanicznego w Koszalinie w roku 1950 Józef został instruktorem nauki zawodu. Następnie przeniósł się do Białogardu. W roku 1962 Józef otrzymał pracę w Zespole Szkół Morskich w Darłowie i od tej pory ich życie jest nierozerwalnie związane z ziemią darłowską. Przez  pierwsze kilkanaście lat mieszkali w Darłowie, a ponad trzydzieści lat temu przeprowadzili się do Darłówka. Józef Szyndler do przejścia na emeryturę w 1984 r. pracował jako nauczyciel zawodu w Zespole Szkół Morskich. Stanisława Szyndler pracowała w administracji ZSM, a kiedy otrzymała grupę inwalidzką rozpoczęła pracę w darłowskiej Spółdzielni Inwalidów, skąd przeszła na emeryturę.

Z okazji doniosłego jubileuszu sześćdziesięciolecia ślubu burmistrz Darłowa wręczył medale przyznane przez Prezydenta RP i wraz z kwiatami złożył wyrazy uznania i szacunku oraz serdeczne życzenia wszelkiej pomyślności, a takze dalszych szczęśliwych lat wspólnego życia.

 

Leszek Walkiewicz
Darłowo, ED 4/2015

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl