Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

wizyt: ogółem 9346798, w lutym 40239, dziś 63; on-line: 176

Echo Darłowa

Lepszy dojazd do portu i do Darłówka

Wczoraj, czyli od 17 września został oddany do użytkowania odcinek drogi dojazdowej do portu od szosy 203 z rondem przy ul. A. Mickiewicza do ronda przy ul. Lotników Morskich.

W ten sposób pojazdy jadące z Koszalina przez Dąbki mogą bezpośrednio dojechać do portu i Darłówka wschodniego i zachodniego, a nawet w kierunku Ustki i Słupska oraz odwrotnie.   W ten sam bezpieczny sposób będą mogli jeździć rowerzyści wykorzystując zbudowaną ścieżkę rowerową. Cała droga dojazdowa do portu od ronda przy drodze krajowej 37 do ronda przy ul. Lotników Morskich ma być udostępniona po odbiorze technicznym wyznaczonym na 7 października 2015.

W ramach projektu inwestycyjnego pod nazwą: „Poprawa dostępności do portu morskiego w Darłowie z sieci dróg krajowych i wojewódzkich poprzez budowę dróg dojazdowych" wybudowano nowy ciąg ulic i ścieżek pieszo- rowerowych o długości ponad 2 km oraz trzy ronda. Cała trasa jest odwodniona, oświetlona, a przylegające tereny zazielenione.

Inwestycja realizowana jest w ramach Programu operacyjnego INFRASTRUKTURA I ŚRODOWISKO; PRIORYTET: VII Transport przyjazny środowisku; DZIAŁANIE: 7.2. Rozwój transportu morskiego.  Obecnie realizowany jest jeszcze następny etap drogi dojazdowej do portu od ronda przy Lotników Morskich za elewatorami aż do Wieprzy, gdzie powstanie portowy plac manewrowy.

 

Leszek Walkiewicz
Darłowo, ED 9/2015

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl