Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Prezes PFSzWiSO Paweł Handzlik i Dariusz Winiarski

DARŁOWIANIN NA PUCHARZE EUROPY W SZTUKACH WALKI - Żywiec 24.10.2015 r. - relacja

W hali sportowej i Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Żywca odbył się kolejny Puchar Europy Federacji I.K.B. w Sztukach Walki dla dzieci, młodzieży i dorosłych, zorganizowany przez Klub Sportowy ''Dragon''.

Zawody odbyły się pod patronatem Polskiej Federacji Sztuk Walki i Sportów Obronnych (PFSzWiSO) oraz Burmistrza Miasta Żywca. Po prezentacji startujących zawodników przystąpiono do rywalizacji na trzech planszach w konkurencjach kata, form kata z bronią, kata synchronicznym oraz walk sportowych Ju Jitsu i Karate semi - contact. Sędzią głównym Pucharu Podbeskidzia był prezes PFSzWiSO - hansi Paweł Handzlik 9 dan.

W imprezie uczestniczyło160 zawodników z wielu klubów z Polski i Europy reprezentujących różnych styli i organizacji sztuk walki: Ju Jitsu, Judo, Aikido, Kung fu, Kick-Boxing i Ashihara Karate. Szczególnie mocne i liczne ekipy były jak zawsze z Polski oraz Czech, Słowacji, Grecji i Armenii. W mocno obsadzonej konkurencji kata i kata z bronią startował reprezentant Klubu Ashihara Karate i Ju Jitsu z Darłowa - sensei Dariusz Winiarski 4 dan. Darłowianin w konkurencji kata z bronią wykonywał formę - nunchaku, za którą uzyskał wysokie noty i zajął 2 miejsce. W konkurencji kata Dariusz Winiarski wykonywał układ - Kihon No Kata Sono Ni Ashihara Karate za który uzyskał takie same noty jak będący na 2 miejscu zawodnik Kung - fu z Armenii - Houhonnes Terteryon.

Po dwóch wyczerpujących dogrywkach w wyniku decyzji sędziów Dariusz Winiarski zajął ostatecznie 3 miejsce w konkurencji kata. Był to 25 start Dariusza Winiarskiego w zawodach sztuk walki oraz 21 i 22 podium w karierze. Był to drugi udany start Dariusza Winiarskiego w zawodach w tym roku. Trzeba także dodać, że podczas Pucharu Europy odbyła się uroczystość na której prezes Polskiej Federacji Sztuk Walki i Sportów Obronnych - hansi Paweł Handzlik uhonorował Dariusza Winiarskiego specjalnym pucharem z okazji jubileuszu 35-lecia uprawiana sztuk walki oraz promował na stopniem mistrzowskim 5 dan w Karate z ramienia PFSzWiSO za duży wkład w rozwój sztuk walki w Polsce. Z związku z promocją na stopień mistrzowski 5 dan Dariusz Winiarski został także uhonorowany tytułem - shihan w Karate (w języku japońskim znaczy mistrz, profesor - nauczyciel godny naśladowania).

Wyjazd na zawody do Żywca finansowany był ze środków Klubu Ashihara Karate i Ju Jitsu oraz z dotacji z Urzędu Miasta Darłowo.

Klub Ashihara Karate i Ju Jitsu - zaprasza na treningi w Centrum Sportowym Herkules, ul. Wieniawskiego

10 A - 14 B w Darłowie w: poniedziałki , środy , piątki  godz. 18.00. Więcej informacji o klubie na stronie internetowej : www.ashihara-karate.afr.pl/darlowo_klub.htm

 

KAKiJJ - Darłowo
Darłowo, ED 10/2015

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl