Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

wizyt: ogółem 8316408, w wrześniu 28832, dziś 559; on-line: 275

Echo Darłowa

Darłowskie Centrum Ekologiczne

W listopadzie br. zakończono budowę i urządzanie na terenie Szkoły Podstawowej Nr 3 w Darłowie Lokalnego Centrum Ekologicznego

Zbudowany na ogrodzonym obszarze o powierzchni 1100 metrów kwadratowych szkolny ogród przyrodniczy z kolekcją roślin stał się miejskim centrem edukacji ekologicznej oraz ostoją dla niewielkich zwierząt.  W ramach projektu nasadzono krzewy, drzewa i rośliny zielne, zbudowano ścianki i budki lęgowe dla ptaków oraz hotele dla owadów.  Wokół przygotowanych wcześniej polbrukowych alejek i klombu zasadzonych zostało 56 roślin, które w przyszłości stworzą ogród Czterech Pór Roku. Wśród nich znalazły się forsycja - wiosna, pięciornik - lato, dziurawiec - jesień oraz rozlepnica - zima.    W tak urządzonym ogrodzie botanicznym umieszczono również tablice informacyjne. Utworzenie specyficznego ekosystemu pozwoliło na dokonywanie obserwacji przyrodniczych, przeprowadzanie badań oraz uwrażliwia dzieci i społeczeństwo na ekologię.

W ramach projektu już zorganizowano warsztaty dla działkowców, zajęcia dla uczniów i przedszkolaków oraz konkursy o tematyce ekologicznej.   Na zakończenie projektu w holu darłowskiego ratusza otwarto wystawę pokonkursową.

Inicjatorami utworzenia Lokalnego Centrum Ekologicznego był zespół nauczycieli przyrody w składzie: Barbara Kalinowska, Monika Kosowska, Agnieszka Rzeczkowska. Projekt wspiera Rada Rodziców i samorząd. Całkowity koszt przedsięwzięcia wyceniono na 16 tys. zł.  Projekt „Lokalne Centrum Ekologiczne" został dofinansowany kwotą 5.100 zł ze środków Programu „Działaj Lokalnie" IX Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Darłowskie Centrum Wolontariatu - mówi Andrzej Protasewicz dyrektor SP nr 3.

Na zdjęciach widoki ogrodu, zdjęcia z konkursów „Zbuduj dla mnie dom" i „Ptaki z mojego karmnika" oraz z wystawy w ratuszu.

 

L. Walkiewicz
Darłowo, ED 12/2015

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl