Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

wizyt: ogółem 7773088, w lipcu 13270, dziś 1365; on-line: 74

Echo Darłowa

Darłowski Samorząd stara się o budowę nowej ulicy

Burmistrz Darłowa Arkadiusz Klimowicz złożył do Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie wniosek o dofinansowanie budowy nowej drogi publicznej łączącej ulicę Fryderyka Chopina z ulicą Józefa Wybickiego wraz z budową kanalizacji deszczowej oraz budową oświetlenia ulicznego.  Darłowski wniosek znalazł się na piątym miejscu w województwie zachodniopomorskim na liście projektów do dofinansowania w ramach programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019.
"To bardzo dobra wiadomość" - mówi Sławomir Herman - z-ca kierownika Referatu Integracji Europejskiej i Inwestycji w Urzędzie Miejskim w Darłowie odpowiedzialny za przygotowanie dokumentacji aplikacyjnej. Jak dodaje: "W stanie istniejącym trasa drogi jest nieutwardzona, w części gruntowa, a na dalszym odcinku w zasadzie nieużytkowana. Brak kanalizacji deszczowej, instalacji oświetlenia drogowego, chodników i miejsc parkingowych dla korzystających z  hali sportowej uniemożliwia jej właściwe użytkowanie.
Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem i do 31 stycznia wojewoda ogłosi ostatecznie listę rankingową, to zgodnie z planem wdrażania projektu przystąpimy do jego realizacji w I kwartale przyszłego roku.
"Budowa drogi zakończona ma być do końca czerwca 2016" - podkreśla S. Herman.

Droga miałaby: długość- 0,253 km; chodnik o długości 375 m, oraz 27 miejsc postojowych dla pojazdów. Planuje się oświetlić drogę energooszczędnym ledowym oświetleniem umieszczonym na 9 słupach. Szacunkowy koszt inwestycji wynosi 952 tys. zł. Planowana wysokość dotacji wynosi 50 procent kosztów.

 

L. Walkiewicz
Darłowo, ED 12/2015

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl