Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

wizyt: ogółem 8317294, w wrześniu 29266, dziś 993; on-line: 202

Echo Darłowa

Świąteczne prezenty inwestycyjne

Referat integracji europejskiej i inwestycji w Urzędzie Miejskim w Darłowie , którym kieruje Tomasz Breszka   dokonał odbioru dwóch  ważnych projektów dotyczących infrastruktury drogowej.

Pierwszy dotyczy poprawy dostępności do Portu Morskiego w Darłowie z sieci dróg krajowych i wojewódzkich poprzez budowę drogi dojazdowej i placu manewrowego. Zakres prac wykonanych przez  firmę SKANSKA S.A. objął m.in. budowę odcinka drogi asfaltowej o długości ok. 700 mb wraz z ciągiem pieszo-rowerowym, budowę odcinka drogi wewnętrznej portowej o długości ok. 120 mb o nawierzchni z kostki betonowej i placu manewrowo-składowego o powierzchni ok. 2400 m2. Na całej długości wybudowano kanalizację deszczową i oświetlenie.  Wartość wykonanych robót to prawie 5, 4 miliona  zł. Inwestycja, która dodatkowo uzbraja zaplecze Darłowskiej Podstrefy Ekonomicznej w 85 procentach została  sfinansowana  przez Fundusz Spójności w ramach PO INFRASTRUKTURA I ŚRODOWISKO.
Z uwagi na pogodę ostatni odcinek drogi do użytkowania oddany zostanie w II połowie stycznia 2016 r.
Drugi zrealizowany ciąg komunikacyjny  tzw. „schetynówka"   przebiega od ul Morskiej przez ulice Józefa Chełmońskiego i Stanisława Dulewicza do ul. Sportowej. Zadanie było współfinansowane z budżetu państwa w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2012-2015. Wsparcie samorządu kwotą 330.484  zł pozwoliło na pokrycie połowy wydatków. Budowany ciąg komunikacyjny liczy 276 metrów. Oprócz nawierzchni z kostki betonowej wykonano kanalizację deszczową i oświetlenie.

 

L. Walkiewicz
Darłowo, ED 12/2015

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl