Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

wizyt: ogółem 8316340, w wrześniu 28770, dziś 497; on-line: 207

Echo Darłowa

Podwójne Złote Gody

Przedświąteczna sesja Rady Miejskiej rozpoczęła się miłym akcentem uhonorowania przez Burmistrza Darłowa Arkadiusza Klimowicza w imieniu Prezydenta RP Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie dwóch par małżeńskich obchodzących złote gody. Państwo Longin i Marianna Fugiel ślub zawarli 3 kwietnia 1965 roku w Jeżyczkach. Pan Longin syn Władysława i Zofii urodził się w roku 1937 w Demitanówce koło Kowla na Kresach RP.  Jubilaci dochowali się dwojga dzieci i trojga wnuków. Pan Longin przez cały czas do emerytury pracował w Zakładzie Energetycznym w Darłowie. Natomiast pani Marianna prowadziła dom i wychowywała dzieci.

Państwo Piotr Kazimierz Kulik i Stanisława Izabela Kulik z domu Jakubowska ślub zawarli 12 października 1957 w Darłowie. Pan Piotr pochodzi z Kałuszyna w województwie mazowieckim, a pani Stanisława Izabela z Radziejowa w woj. kujawsko- pomorskim. Pan Piotr pracował kolejno w Jednostce Wojskowej, w kapitanacie Portu Darłowo i Fabryce Maszyn Rolniczych skąd odszedł na emeryturę. Pani Stanisława jest jedną z darłowskich pionierek, mieszkających w tu od 1946 roku.  W Darłowie chodziła do szkoły i tu pracowała m.in. w restauracji „Bałtycka" i w PTTK. Jubilaci dochowali się dwóch synów.

W obecności burmistrza i kierownika Urzędu Stanu Cywilnego obchodzący pięćdziesięciolecie pożycia małżeńskiego jubilaci złożyli powtórną przysięgę małżeńską. Radni i członkowie rodziny obecni podczas tej niecodziennej uroczystości odśpiewali jubilatom sto lat.  Obchodzącym złote gody życzono zdrowia, radości, miłości oraz wielu sukcesów w dalszym wspólnym życiu.

 

L. Walkiewicz
Darłowo, ED 12/2015

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl