Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

wizyt: ogółem 11942424, w maju 37636, dziś 435; on-line: 95

Echo Darłowa

Browar w Darłowie coraz bliżej

Decyzją wojewody zachodniopomorskiego zatwierdzono projekt budowlany i udzielono inwestorowi pozwolenia na budowę browaru w Darłowie.

Browar ma powstać na terenie portu Darłowo w Darłówku zachodnim na działce o powierzchni 2 hektarów wydzierżawionej od miasta na okres 30 lat.

Zakres przedsięwzięcia obejmuje budowę: dwóch budynków o funkcji przemysłowej z zapleczem magazynowym, częścią biurową, mieszkaniami służbowymi na potrzeby zakładu oraz pijalnią piwa- tawerną browarnianą.  Ponadto zostaną wzniesione dwa silosy do magazynowania słodu i zbiornik do dwutlenku węgla. Przy browarze powstanie układ dróg, chodników i placów wewnętrznych, miejsce na 62 pojazdy oraz placyk do odbioru młóta. Browar zostanie wyposażony w zewnętrzne instalacje: wodociągową, kanalizacji sanitarnej i deszczowej, gazową, elektryczną i teletechniczną.

Inwestorem jest Marek Jakubiak Poseł w Sejmie RP z ramienia Komitetu Wyborczego Kukiz 15 i zarazem przedsiębiorca, właściciel grupy browarów regionalnych, który wskrzesza zabytkowe browary przywracając im godność. Roboty w terenie ruszą najpewniej w 2017. Jak komentował Marek Jakubiak na swoim profilu na fb - piwa z Darłowa napijemy się za trzy lata. Według jednego z poglądów, dzięki Markowi Jakubiakowi w Polsce zaczęła się moda na piwa regionalne. Holding Browary Regionalne Jakubiak skupia browary Ciechan, Lwówek, Bojanów i Tenczynek działa od roku 2007 i należy do najlepiej rozwijających się na rynku piwnym. Grupa ta, mająca własną sieć dystrybucji w 2014 r. wyprodukowała ponad 30 marek piwa. Marek Jakubiak został laureatem Medalu Złoty Chmiel (2009) oraz Nagrody im. Stanisława Wokulskiego (2013).

Darłowo ma tradycje piwowarskie sięgające średniowiecza. W najlepszych czasach warzono piwo w 59 miejscowych browarach i eksportowano je wielu krajów basenu Morza Bałtyckiego.  Cech browarników był drugim, co do ważności po gildii kupców w mieście, co m.in. potwierdza herb piwowarów umieszczony na przedpiersiach ławy w kościele św. Gertrudy.

Na zdjęciach wizualizacja Browaru w Darłowie i położenie.

 

L. Walkiewicz
Darłowo, ED 4/2016

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl